Tiskové zprávy, aktuality

Střelecká soutěž v Mikulově

Střelecká soutěž v Mikulově

Ve čtvrtek 13. června se třebíčští strážníci zúčastnili 19. ročníku střeleckých závodů "O pohár starostky města Mikulov". Strážníci Zbyněk Štelcl, Pavel Jančář a Tomáš Bartík uspěli ve velké konkurenci 41 družstev, konečný součet bodů jim vynesl krásné druhé místo. Strážníkům gratulujeme a děkujeme za výtečnou reprezentaci města.

Červen 2024

Červen 2024

Zraněná opilá žena předána záchranářům

V pondělí 10. června v odpoledních hodinách bylo na služebnu městské policie oznámeno, že ve vchodě domu na ulici Čeloudova leží na zemi podnapilá žena. Na místě strážníci zjistili, že jde o 76letou ženu z Třebíče, která je navíc zraněná na hlavě. Proto byla ihned přivolána rychlá záchranná služba, která si ženu převzala k dalšímu ošetření.    


Krádež v supermarketu

V pondělí 10. června ve večerních hodinách telefonicky oznámila zaměstnankyně supermarketu na Komenského náměstí v Třebíči, že právě došlo k odcizení zboží mužem, který prošel kolem pokladen bez zaplacení. Zároveň oznamovatelka popsala vzhled muže a uvedla směr, kterým z prodejny odešel. Dle záznamů městského kamerového dohledového systému bylo zjištěno, že muž po opuštění prodejny prošel Jihlavskou bránou na Karlovo náměstí a aktuálně se pohybuje na nábřeží. Na místo byla ihned vyslána hlídka, která podezřelého 31letého muže z Vladislavi kontaktovala. Muž se ke krádeži džusu a energetického nápoje strážníkům doznal, proto byla věc předána příslušnému správnímu orgánu k dořešení.     


Strážníci řeší nález dokladů cizince

V úterý 11. června ve večerních hodinách při kontrolní činnosti v prostorách vlakového nádraží kontaktovala strážníky zaměstnankyně Českých drah, která nalezla v prostoru nástupiště doklady. Jelikož se jednalo o doklady 52letého muže, občana Moldavska, byl kontaktován Odbor cizinecké policie v Jihlavě a koordinátorka komunity cizinců. Pokud se podaří zjistit informace o adrese místa pobytu, předají strážníci doklady přímo jejich majiteli. V opačném případě budou doklady předány na příslušné instituce, které doklady vydaly.

 

DEN S MĚSTSKOU POLICIÍ

DEN S MĚSTSKOU POLICIÍ

Městská policie Třebíč pořádala v květnu a červnu akci s občany, kde se diskutovalo o tématech, která naše občany zajímají. Akce probíhaly v jednotlivých částech města v několika termínech. Pro malé i velké návštěvníky byl připraven doprovodný program.

Strážníci doprovázeli cyklotour "Na kole dětem 2024"

Strážníci doprovázeli cyklotour "Na kole dětem 2024"

Ve čtvrtek 6. června zabezpečovaly hlídky strážníků charitativní akci cyklotour "Na kole dětem 2024", která je součástí nadačního fondu Josefa Zimovčáka na podporu onkologicky nemocných dětí. Na území města zajišťovali strážníci bezpečný průjezd celého pelotonu, který startoval v 8:00 od budovy radnice na Karlově náměstí s cílem dne Znojmo. Na tuto etapu vyrazilo bezmála 100 nadšených cyklistů, včetně starosty Třebíče Pavla Pacala.

Květen 2024

Květen 2024

Kamery pomohly strážníkům odhalit řidiče pod vlivem alkoholu

V pondělí 20. května si po 22. hodině všimla obsluha městského kamerového dohledového systému řidiče, který zaparkoval na Karlově náměstí, a poté ve společnosti dvou žen popíjel. Vzniklo důvodné podezření, že tyto osoby konzumují alkoholické nápoje. Následně muž a jedna z žen nasedli do zaparkovaného vozidla a odjeli směrem Jejkovská brána a poté odbočili do ulice Bedřicha Václavka, kde je již zastavila hlídka strážníků. Při provedené orientační dechové zkoušce byl u řidiče, 38letého muže z Třebíče, zjištěn pozitivní výsledek 0,14 promile alkoholu. Při opakované dechové zkoušce již dosáhl výsledek hodnoty 0,22 promile a řidič přiznal požití alkoholu před jízdou. Na místo byla tedy přivolána hlídka Policie ČR, která si věc převzala k dořešení.


Opilá řidička se zákazem řízení utíkala před strážníky

V úterý 21. května těsně po půlnoci, tedy asi dvě hodiny po předchozí události, operátor městského kamerového dohledového systému opět sledoval na Karlově náměstí tři osoby, které svým chováním jevily známky požití alkoholu nebo jiných návykových látek, a nedlouho poté všichni nastoupili do vozidla a odjeli. Při zastavování vozidla v ul. Sokolská však žena vystoupila z vozidla, začala utíkat před hlídkou a nereagovala na opakovanou výzvu „stůj“. Dostižena byla strážníky na přilehlé ulici Langfortova, kde jí byla přiložena služební pouta. Řidička sdělila, že utíkala z důvodu požití alkoholu před jízdou a zároveň že má vyslovený zákaz řízení motorových vozidel. Proto byla opět přivolána hlídka Policie ČR, která si ženu od strážníků převzala. 

 

Zraněný opilý muž skončil na záchytce

V pátek 31. května v odpoledních hodinách bylo na služebnu městské policie oznámeno, že před vchodem do obchodního domu na Znojemské ulici leží silně podnapilý muž. Na místě strážníci zjistili, že jde o 52letého muže z Třebíče, který je navíc zraněný a není schopen chůze. Dle provedené orientační dechové zkoušky mu bylo naměřeno 3,4 promile alkoholu. Zraněný muž byl hlídkou převezen na vyšetření do nemocnice. Po ošetření zlomeniny nártu a provedení opětovné dechové zkoušky, s výsledkem 3 promile alkoholu, byl silně podnapilý muž převezen k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy.  

Strážníci zajišťovali doprovod cyklopelotonu

Strážníci zajišťovali doprovod cyklopelotonu

V sobotu 18. května asistovali strážníci při průjezdu pelotonu charitativního závodu Na kole dětem bez hranic s Josefem Zimovčákem, který měl zastávku na zámeckém nádvoří.