Tiskové zprávy, aktuality

Září 2021

Září 2021

 • Zlomila informační ceduli

V neděli 12. září brzy ráno spatřila obsluha městského kamerového dohledového systému, skupinu osob v ul. Zdislavina. 29letá žena z Třebíče nesla informační ceduli zákaz vstupu, kterou následně zlomila a odložila ke kontejnerům. Cedule byla vrácena na místo a za toto protiprávní jednání byla uložena pokuta příkazem na místě.

 • Rvačka

V sobotu 11. září odpoledne si obsluha městského kamerového dohledového systému všimla fyzického napadení v ul. Oldřichova. Strážníci na místě zjistili napadeného 29letého muže, kterého si do péče převzali zdravotníci. Na základě záznamu z městského kamerového dohledového systému byl jako útočník vyhodnocen a následně v ul. Chlumeckého zadržen 33letý muž z Třebíče. Pro podezření se spáchání trestného činu byla celá záležitost předána Policii ČR k dořešení.

 • Muž měl více než 5 promile

V úterý 7. září večer přijali strážníci žádost o součinnost od pracovníka urgentního přijmu Nemocnice Třebíč. Na jeho žádost byla provedena dechová zkouška u 35letého pacienta ze Svijanského Újezdu. Dechovou zkouškou bylo prokázáno 5,35 promile alkoholu v dechu. Strážníci asistovali i u převozu do Protialkoholní záchytné stanice.

Srpen 2021

Srpen 2021

 • Močil do odpadkového koše

V pondělí 30. srpna odpoledne uložili strážníci blokovou pokutu příkazem na místě 46letému muži z Častohostic, který močil do odpadkového koše v blízkosti vlakového nádraží v ul. Nádražní. Jeho jednání zaznamenala obsluha městského kamerového dohledového systému.

 • Krádež v přímém přenosu

V neděli 29. srpna ráno si obsluha městského kamerového dohledového systému všimla podnapilého muže v ul. Soukenická. K němu přistoupil další muž, 46letý muže ze Spišské Nové Vsi, který mu z peněženky vytáhl větší obnos peněz. Strážníci jej zadrželi, když začal odcházet směrem na Karlovo nám. Pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, byla celá záležitost předána Policii ČR k dořešení.

 • Utekl z výchovného zařízení

V neděli 22. srpna večer v rámci kontrolní činnosti v ul. Zdislavina, spatřili strážníci mladíka, který se před nimi dal okamžitě na útěk. 14letý mladík z Brna, byl zadržen v ul. Soukenická. Následně bylo zjištěno, že je na útěku z výchovného zařízení. Chlapec byl předán policistům k dalším opatřením.

 • Chtěl skočit z mostu

V sobotu 21. srpna večer přijali strážníci informaci o tom, že na mostě v ul. M. Majerové se za zábradlím nachází nějaký muž. Strážníci jej na místě kontaktovali a zjistili, že chce z osobních důvodů ukončit svůj život. Jakmile 29letý muž začal komunikovat se svojí bývalou přítelkyní, která se na místo dostavila, povedlo se strážníkům muže dostat do bezpečí. Dechovou zkouškou bylo prokázáno 1,57 promile alkoholu v dechu. Po lékařském ošetření byl muž, zdravotnickou službou, převezen do Protialkoholní záchytné stanice v Jihlavě.

 • Otevřené okno u vozidla

V sobotu 21. srpna si obsluha městského kamerového dohledového systému všimla otevřeného okénka spolujezdce, u zaparkovaného vozidla na ul. V. Nezvala. Strážníci kontaktovali provozovatele v místě trvalého bydliště a ten okno uzavřel.

 • Zmatená žena

Ve čtvrtek 19. srpna odpoledne přijali strážníci informaci o tom, že na ul. Demlova se pohybuje starší žena, která je zmatená. Strážníci na místě zjistili 93letou paní. Podařilo se zjistit kontakt na dceru, která okamžitě za maminkou přijela a převzala si ji do péče.

 • Opilé děti

Ve čtvrtek 19. srpna večer přijali strážníci informaci o tom, že na kamenech v ul. Benešova kouří a popíjí alkohol skupina nezletilých dětí. Na místě byly provedeny dechové zkoušky u dvou mladíků z Třebíče, s pozitivním výsledkem. 17letý mladík nadýchal 0,63 promile alkoholu v dechu a 14letý dokonce 1,1 promile. Celá záležitost byla na místě předána Policii ČR k dořešení.

 • Kamery pomáhají

Ve středu 18. srpna odpoledne přijali strážníci žádost o součinnosti při hledání pachatele krádeže. Muže, odpovídajícího popisu, spatřila obsluha městského kamerového dohledového systému o několik desítek minut později na vlakovém nádraží. Tato informace byla okamžitě předána policistům.

 • Bratři se poprali

Ve středu 18. srpna večer přijali strážníci informaci o tom, že na vlakovém nádraží dochází ke rvačce. Strážníci na místě zjistili jim dobře známé bratry ve věku 33 a 40let z Třebíče. V jejich jednání jim bylo zabráněno za použití mírných donucovacích prostředků. Pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví, byla celá záležitost předána Policii ČR k dořešení.

 • Chytli pytláka

V úterý 17. srpna večer spatřili strážníci 43letého muže z Třebíče u vodovodního rybníka. Ten neoprávněně chytal ryby na silon uvázaný na klacku. Strážníci jeho protiprávní jednání zdokumentovali a celou záležitost předali příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

 • Rvačka na nádraží

V neděli 8. srpna večer přijali strážníci informaci o tom, že na ul. Nádražní došlo ke rvačce mezi více osobami. Strážníci po příjezdu na místo pokračovali v resuscitaci zraněného, 33letého muže z Třebíče, kterou zahájili přihlížející osoby, až do příjezdu Rychlé záchranné služby. Celou záležitost dále šetří Policie ČR.

 • Hudba z garáže

Ve čtvrtek 5. srpna v noci přijali strážníci informaci o tom, že z garáže na ul. Fibichova hraje hlasitě reprodukovaná hudba. Strážníci na místě kontaktovali 28letého muže z Třebíče, který muziku okamžitě ztlumil. O pár hodin později se situace opakovala. V ten okamžik již pachatele neminula pokuta příkazem na místě.

Červen 2021

Červen 2021

 • Třebíčští strážníci opět bodovali – střelecká soutěž

Ve čtvrtek 10. června se strážníci Městské policie Třebíč zúčastnili 16. ročníku střeleckých závodů „ O pohár starosty města Mikulov." Této soutěže se zúčastnilo více než 140 střelců v 50ti družstvech z celé české republiky. Naši strážníci se v obrovské konkurenci neztratili a družstvo ve složení Josef Číž, Ondřej Hobza a Tomáš Bártík vybojovalo 17. místo. Ještě větší úspěch zaznamenalo družstvo ve složení Pavel Jančář, Jan Kotlík a Zbyněk Štelcl. Ti vybojovali výborné 3. místo v celkovém pořadí. Pavel Jančář se neztratil ani ve výsledkové listině jednotlivců, kde se jeho jméno objevilo na celkovém 10. místě. Děkujeme našim strážníkům za kvalitní reprezentaci města Třebíče a těšíme se na další střelecké úspěchy.

 • Záchytka zas a znovu

V úterý 8. června večer přijali strážníci informaci o tom, že na ul. Smila Osovského leží zřejmě podnapilý muž. Strážníci na místě zjistili 55letého muže z Náměště nad Oslavou. Dechovou zkouškou bylo zjištěno 2,4 promile alkoholu v dechu. Po lékařském souhlasu byl převezen do Protialkoholní záchytné stanice v Jihlavě.

Další dva opilci byli spatřeni ve středu 9. června v poledne, v parku na Komenského nám. Jeden z nich ještě z místa odešel po svých, druhému, 63letému muži z Třebíče, bylo dechovou zkouškou prokázáno 3,71 promile alkoholu v dechu, čím ohrožoval sebe i své okolí.

Ve čtvrtek 10. června odpoledne asistenti prevence kriminality spatřili v parku na Masarykově nám. zraněného, podnapilého 60letého muže z Třebíče. Dechovou zkouškou bylo prokázáno 3,53 promile alkoholu v dechu. Po lékařském ošetření oba muži skončili na záchytce.

 • Hořel hoverboard

V úterý 8. června odpoledne uhasili strážníci hořící hoveboard na ul. Jar. Haška v Třebíči. Celá záležitost byla na místě předána hasičům k dalšímu opatření.

Květen 2021

Květen 2021

 • Pomohli muži, který volal o pomoc

V pondělí 31. května brzy ráno přijali strážníci žádost o pomoc od všímavého souseda v pečovatelském domě na ul. Koutkova, kde se z jednoho z bytů ozývalo volání o pomoc. Strážníci využili svého oprávnění, otevřeli byt a muži, který přes zavřené dveře volal, poskytli první pomoc. Na místo se poté dostavila rychlá záchranná služba, která si muže převzala k ošetření.

 • Opilý mladík znečišťoval okolí

V sobotu 29. května brzy ráno přijali strážníci informaci o tom, že na ul. Brněnská, před provozovnou posedává zřejmě opilý mladík, který má kolem sebe nepořádek. Strážníci namístě zjistili 25letého mladíka z Jaroměřic nad Rokytnou. Vysypal popelnici a následně se usadil na schodech. Za toto protiprávní jednání mu byla uložena pokuta příkazem na místě. Místo po sobě uklidil.

 • Krádež alkoholu

Po láhvi alkoholu zatoužil v sobotu odpoledne 21letý mladík z Vladislavy. Tu se pokusil odcizit v supermarketu na ul. M. Majerové. Za jeho protiprávní jednání mu byla uložena pokuta příkazem na místě.

 • Rušení nočního klidu

V sobotu 15. května v noci přijali strážníci informaci o tom, že v ul. Benešova je v jednom z bytů rušen noční klid hlasitou hudbou. Strážníci na místě 28letému muži z Třebíče, domluvili a ten slíbil, že hudba bude ztišena a oslava narozenin ukončena. Po několika hodinách však začal ve svém jednání pokračovat. Strážníkům již neotevřel. Proto byla celá záležitost zdokumentována a bude předána příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

 • Na Hvězdě se pilo

V pátek 14. května večer si obsluha městského kamerového dohledového systému všimla skupiny osob v blízkosti areálu Na Hvězdě, jejichž chování bylo zcela jasně ovlivněno požitím alkoholických nápojů. Strážníci ve spolupráci s policisty, na místě zadrželi 12 osob ve věku od 14 do 19 let z Třebíčska. U všech byla provedena dechová zkouška. Pozitivní výsledky byli zjištěny u deseti osob. Nejvyšší hodnota byla naměřena 15leté dívce z Třebíče a to 2,44 promile alkoholu v dechu. Pozadu nezůstali ani 16letý mladík z Budkova 2,39 a další, kteří nadýchali průměrně kolem 1 promile alkoholu v dechu. Celá záležitost byla pro podezření ze spáchání trestného činu předána policistům.

 

Poděkování

Poděkování

Děti prvního stupně ze ZŠ Týnská vytvořily a prostřednictvím paní učitelky Kratochvílové, předaly do rukou ředitele Městské policie Třebíč, poděkování strážníkům za jejich práci v době koronavirové pandemie. Strážníci byli milou upomínkou velmi potěšeni. Děkujeme.

Duben 2021

Duben 2021

 • Muži spali u výtahu

V sobotu 17. dubna brzy přijali strážníci informaci o tom, že v prostoru u výtahu v panelovém domě na ul. Jar. Heyrovského, spí dva muži. Na místě byli zjištěni muži z Třebíče, ve věku 25let. Strážníci je probudili a z místa, okamžitě po úklidu nepořádku, vykázali.

 • Ukousla mu prst

V pátek 16. dubna brzy ráno přijali strážníci informaci o tom, že v ul. Branka, došlo k partnerské hádce se zraněním. 46letá žena ze Žďáru nad Sázavou, ukousla partnerovi kus prstu. Oba partneři jevili známky podnapilosti a fyzického napadení. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která si celou záležitost převzala k dořešení. Rychlá záchranná služba oba partnery převezla k ošetření do Nemocnice Třebíč.

 • Pomohli starší ženě

Ve čtvrtek 15. dubna dopoledne přivolali strážníci zdravotníky. V rámci kontrolní činnosti u očkovacího centra pomohli strážníci starší ženě, která si po očkování stěžovala na bolest nohou. Zdravotníci si ji převzali k dalšímu ošetření.

 • Muž měl zdravotní problémy na ulici

Ve čtvrtek 15. dubna v poledne přijali strážníci informaci o tom, že na ul. Cyrilova leží muž. Strážníci na místě zjistili 46letého muže ze Spišské Nové Vsi, ten se strážníky vůbec nekomunikoval. Na místo byla přivolána Rychlá záchranná služba, která si muže převzala do péče.

 • Kamery odhalily sprejera

Ve středu 14. dubna večer si obsluha městského kamerového dohledového systému všimla 20letého mladíka z Brna, který čmáral fixem na plakátovací plochu u Komunitního centra. Pro podezření ze spáchání trestného činu, byla celá záležitost na místě předána Policii ČR, k dořešení.