Tiskové zprávy, aktuality

Březen 2021

Březen 2021

 • Nepodjel

V úterý 23.3.2021 v dopoledních hodinách opět řešili strážníci Městské policie Třebíč na ulici Nádražní řidiče nákladního vozidla, který nerespektoval dopravní značku zakazující vjezd vozidlům vyšším nežli 3 metry pod železniční viadukt. Uvedený řidič s vozidlem uvíznul pod tělesem mostu a zastavil tak dopravu na uvedené ulici. Strážníci do vyproštění vozidla provedli usměrnění a odklonění dopravy pro obnovení bezpečnosti a plynulosti silničního provozu a následně přestupek řidiče vyřešili uložením pokuty.

 • Agresívní návštěvník

V pondělí  22.3.2021 v dopoledních hodinách přijal dozorčí Městské policie Třebíč žádost o pomoc od zaměstnanců Městského úřadu Třebíč na Masarykově náměstí, kde se měl nacházet agresívní občan, který napadl jednoho z úředníků. Strážníci na místě zjistili, že do budovy vstoupil muž bez zakrytí dýchacích cest. Když byl zaměstnancem úřadu na tuto skutečnost upozorněn, začal být agresívní, vulgárně nadával a nakonec zaměstnanci úřadu strhnul z obličeje respirátor. Strážníci zjistili totožnost muže, zajistili svědky události a věc předali příslušným orgánům k dořešení. Dotyčný se bude zodpovídat z přestupku proti občanskému soužití a z porušení zákona o ochraně veřejného zdraví.

 • Hledaná osoba

V pátek 19.3.2021 dopoledne zjistila hlídka Městské policie Třebíč při provádění běžné činnosti na ulici Eliščina muže, který odpovídal popisu osoby hledané Policií ČR. Při zjištění totožnosti se toto podezření také potvrdilo. Strážníci muže zajistili a následně předali Policii ČR k dalším opatřením.

 • Zraněný opilec

Ve čtvrtek 18.3.2021 večer přijali strážníci Městské policie Třebíč oznámení na osobu, která leží na zemi na ulici Táborská. Hlídka na místě zjistila silně podnapilého muže, který měl viditelné zranění na hlavě a nebyl schopen komunikace. Strážníci na místo přivolali jednotku RZZ kraje Vysočina a do příjezdu záchranářů monitorovali životní funkce dotyčného. Muž byl následně převezen do nemocnice v Třebíči.

 • Kradl v podmínce

V neděli 14.3.2021odpoledne přijal dozorčí Městské policie Třebíč oznámení ze supermarketu na ulici Rafaelova, kde byl ostrahou zadržen muž, který se pokusil o krádež zboží. Hlídka na místě zjistila podezřelého, který chtěl odcizit tři láhve alkoholu a po zadržení se pokusil i s alkoholem z prodejny utéct za použití násilí. Strážníci dále zjistili, že se dotyčný nachází v podmínečném trestu odnětí svobody za předchozí krádeže. Hlídka proto zajistila svědky i důkazní materiál a dotyčného předala k dalším opatřením Policii ČR.

 • Agresívní pacientka napadala zdravotníky

V neděli 7.3.2021 ve večerních hodinách přijal dozorčí Městské policie Třebíč žádost o pomoc od pracovníků urgentního příjmu Nemocnice Třebíč, kde agresívní podnapilá žena fyzicky napadá záchranáře a zdravotníky. Po příjezdu hlídky na místo, se přítomná žena pokusila napadnout i strážníky. Ti agresívní ženu zpacifikovali za použití donucovacích prostředků. Po zdravotním vyšetření byla žena převezena do protialkoholní záchytné stanice v Jihlavě.

 • Na dětském hřišti šli příkladem

V neděli 7.3.2021 odpoledne zjistili strážníci Městské policie Třebíč na ulici Soukenická v prostoru otevřeného dětského hřiště dva muže, kteří zde popíjeli „tvrdý" alkohol. Vzhledem k porušení několika nařízení, byli dotyční z místa vykázáni a za uvedené jednání jim byly na místě uloženy pokuty.

 • Napadal matku

V sobotu 6.3.2021 v pozdních večerních hodinách přijali strážníci Městské policie Třebíč žádost o pomoc od ženy, která uvedla, že byla napadena svým synem. Hlídka na místě zjistila, že dotyčný syn je v lékařské péči psychiatra. Po vyhodnocení a uklidnění celé situace strážníci na místo přivolali jednotku RZZ kraje Vysočina. Přítomný lékař provedl vyšetření dotyčného a rozhodl o jeho umístění v psychiatrické léčebně v Jihlavě.

 • Opět nebezpečné injekční stříkačky

V úterý 1.3.2021 dopoledne byli strážníci přivolání k dalšímu nálezu použité injekční stříkačky, tentokrát v prostorách skateparku v Týnském údolí. Strážníci si převzali stříkačku a následně zajistili její likvidací jako nebezpečného biologického odpadu.

Leden 2021

Leden 2021

 • Víkend ve znamení rušení nočního klidu

Během tohoto víkendu řešili strážníci šest oznámení na rušení nočního klidu v našem městě. Naštěstí ve všech případech stačilo k vyřešení situace upozornění občanů a ti okamžitě učinili nápravu. Jednalo se o hlasitou hudbu, nebo hlasitý hovor u sousedů. Strážníci opakovaně zkontrolovali problémová místa a následně bylo vše v pořádku.

 • Opilec převezen na záchytku

V pátek 15. ledna odpoledne přijali strážníci informaci o tom, že v ul. Okružní vstupuje do vozovky a pokřikuje na kolemjdoucí zřejmě opilý muž. Strážníci na místě zjistili 54letého muže z Mastníka, u kterého byla provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem 2,18 promile alkoholu v dechu. Po vyslovení lékařského souhlasu, byl agresivní opilec, proti kterému museli být užity i donucovací prostředky - pouta, převezen na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy, k vystřízlivění.

 • Strážníci pomáhali otevřít dveře bytu

V pátek 15. ledna večer byli strážníci kontaktování s žádostí o pomoc. V ul. 9. května došlo k zabouchnutí vchodový dveří, za nimiž se nacházel půlroční kojenec. Strážníkům ani hasičům se nepodařilo dveře odemknout. Nakonec došlo k přivolání jiné osoby, která měla od domu klíče. Byt byl odemknut a dítě bylo v pořádku.

 • Mladíka na útěku si všiml operátor kamerového systému

Včera 11. ledna odpoledne spatřila obsluha městského kamerového dohledového systému skupinku osob na Komenského nám. Vzniklo zde důvodné podezření, že jeden z nich, by mohl být 15letý mladík z Brna, který je toho času na útěku z dětského domova. Ten, když spatřil přijíždějící hlídku strážníků, dal se na útěk. Strážníkům pomohl opět kamerový systém, který jeho pohyb monitoroval. Chlapec byl zadržen v ul. Brněnská, kde se pokusil přeplavat řeku, což si po pár metrech rozmyslel. Po zadržení byl okamžitě předán policistům k dalšímu opatření.

 • Nedal přednost služebnímu vozidlu strážníků

V sobotu 9. ledna odpoledne v křižovatce ulic Smila Osovského a B. Václavka, nedal služebnímu vozidlu strážníků přednost v jízdě 38letý řidič z Ukrajiny. Strážníci osobní automobil zastavili v Jejkovské bráně. Po provedení dechové zkoušky s pozitivním výsledkem 1, 19 byla celá záležitost, pro podezření ze spáchání trestného činu, předána policistům.

 • Agresor převezen na záchytku

V pátek 8. ledna dopoledne požádala policie strážníky o součinnost při řešení agresivního chování muže v ul. Demlova. Strážníci na místě zjistili 50letého muže silně podnapilého muže z Komárovic. Po lékařském ošetření byl převezen na Protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy k vystřízlivění.

 • Bratři házeli sněhové koule na projíždějící vozidla

V pátek 8. ledna odpoledne přijali strážníci informaci o tom, že někdo hází sněhové koule na projíždějící vozidla v ul. Sucheniova. Na místě byli zjištěni dva chlapci ve věku 12 a 13 let z Třebíče. Strážníci je na místě poučili o nebezpečnosti jejich jednání a z místa byli vykázáni.

 • Popíjeli na veřejnosti

V pátek 8. ledna v noci spatřila obsluha městského kamerového dohledového systému skupinu osob v parku na ul. Soukenická. Tři mladíci ve věku 22,22 a 27let vesele popíjeli alkohol. V tomto čase již neměli v ulicích našeho města co dělat, Strážníci na místě jejich protiprávní jednání vyřešili uložením pokut příkazem na místě. Jeden z nich s projednáním přestupku nesouhlasil, proto byla celá záležitost předána příslušnému orgánu k dořešení.

 • Děti vybíraly peníze, odkazovaly se na tříkrálovou sbírku

Ve středu 6. ledna přijali strážníci informaci o tom, že ve Zdislavině ulici se pohybují děti, které v převlecích za tři krále, vybírají peníze. Strážníci děti ve věku 11 a 14 let zkontrolovaly a ty následně sdělily, že vybírají peníze, na popud své tety. 40letá žena z Třebíče své jednání popřela, přesto byla celá záležitost pro podezření ze spáchání trestného činu, předána Policii ČR k dořešení.

Říjen 2020

Říjen 2020

 • Strážníci dopadli muže, který obtěžoval děti

Včera 1. října odpoledne přijali strážníci žádost o spolupráci od Policie ČR, při hledání osoby, která měla obtěžovat dívky na autobusové zastávce v ul. Kpt. Jaroše.  Operátoři městského kamerového dohledového systému nezaváhali a začali vyhodnocovat pohyb podezřelého muže, odpovídajícího popisu. Strážníci pachatele spatřili a následně zadrželi o několik minut později, v ul. Míčová. 66letý muž z Třebíče byl zadržen a okamžitě předán do rukou policistů

Září 2020

Září 2020

 • Měl zbraň

Ve středu 23. září navečer spatřila obsluha městského kamerového dohledového systému 50letého muže, který v ul. Nádražní před jednou z restaurací, manipuloval se střelnou zbraní. Tu následně schoval za opasek svých kalhot. Strážníci mu zbraň na místě odebrali. Dále bylo zjištěno, že se jedná o nabitou, plynovou pistoli. U muže z Komárovic byla provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem 2,85 promile alkoholu v dechu. Celá záležitost byla na místě předána k dořešení policistům.

 • Podnapilý muž skončil na záchytce v Brně

V úterý 22. září v podvečer přijali strážníci informaci o tom, že v ul. Benešova leží na chodníku zřejmě podnapilý muž. Strážníkům se podařilo zjistit, že se jedná o 60letého muže z Třebíče. Dechovou zkoušku pro jeho opilost nebylo možno provést. Z důvodu uzavření Protialkoholní záchytné stanice v Jihlavě, jej strážníci, po lékařském souhlasu, převezli do Protialkoholní záchytné stanice v Brně, kde jej předali k vystřízlivění kompetentním pracovníkům. Tato situace zkomplikovala výkon služby městské policie na více než pět hodin, kdy se strážníci o podnapilého muže museli postarat. Poděkování patří brněnské záchytce, ta třebíčským strážníkům, tak říkajíc vytrhla trn z paty.

 • Děti dělaly nepořádek, matky na to koukaly

V pátek 11. září odpoledne si obsluha městského kamerového systému všimla dvou dětí, které rozházely přepravky a igelitové pytlíky z železných stolů na Karlově nám. Po upozornění strážníků nepořádek za dohledu své matky uklidily.

V sobotu 12. září si jiné děti začaly hrát v okrasných záhonech na Karlově nám. a vysypávaly hlínu na dlažbu. I na toto dohlížely jejich matky Po upozornění ze strany strážníků, společně místo uklidili.

 • Agresivní zraněný muž

V pátek 11. září večer přijali strážníci informaci o tom, že na ul. Novodvorská leží zraněný muž. Na místo byla okamžitě přivolána rychlá záchranná služba, která si 45letého muže z Třebíče, převzala k ošetření. O několik desítek minut později požádali záchranáři o spolupráci strážníky při převozu tohoto muže na Protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy, z důvodu jeho agresivity.

 • Kamion zablokoval silnici

V pátek 11. září zablokoval, řidič kamionu, Račerovickou ul. Chtěl odbočit z Poušova, což se mu nepodařilo. Kamion vyprostili až hasiči, se kterými strážníci po celou dobu spolupracovali a usměrňovali v inkriminovaném místě dopravu.

 • Odešel z nemocnice

Ve středu 9. září spatřili strážníci podezřelého muže, který se pohyboval po parkovišti na ul. Kateřiny s Valdštejna v lékařském plášti a pantoflích. 46letý muž z Prahy, odešel z ošetření v třebíčské nemocnici. Strážníci jej doprovodili zpět na oddělení, kde si jej převzali lékaři.

 • Opilý muž ležel na zastávce

V úterý 8.září si strážníci všimli 46letého muže z Dobronína, který spal na autobusové zastávce na Komenského nám. Dechovou zkouškou bylo prokázáno 3,5 promile alkoholu v dechu. Po vyslovení lékařského souhlasu, byl muž převezen do Protialkoholní záchytné stanice v Jihlavě

 • Po silnici na skateboardu

V neděli 6. září pozdě večer spatřila obsluha městského kamerového dohledového systému 35letého muže z Bílovce, který se pohyboval na skateboardu přímo v silnici na Karlově nám. Za toto protiprávní jednání mu byla uložena pokuta příkazem.

 • Opilý muž předán zdravotníkům

Ve čtvrtek 3. září odpoledne přijali strážníci informaci o tom, že na ul. Sokolská, leží opilý muž. Strážníci na místě zjistili 44letého muže z Třebíče, který s hlídkou nekomunikoval. Na místo přivolána rychlá záchranná služba, která si jej převzala k ošetření.

 • Krádeže

V úterý 1. září přijali strážníci informaci o tom, že v drogerii na Karlově nám. došlo ke krádeži voňavky. Při pokusu o zadržení se pachatel fyzicky bránil. Popis pachatele byl okamžitě předán operátorům městského kamerového systému, kterým se po několika minutách podařilo podezřelého muže, vypátrat. Jednalo se o 41letého muže z Třebíče, který se strážníkům k činu doznal. Pro podezření ze spáchání trestného činu byla celá záležitost předána policistům.

Ve čtvrtek 3. září v poledne zadrželi strážníci dvě zlodějky ve věku 24 a 25let, v supermarketu na ul. Znojemská. Za toto protiprávní jednání jim byly uloženy pokuty příkazem na místě.

Srpen 2020

Srpen 2020

 • Chtěl krást, zadrželi jej strážníci

V pondělí 17. srpna brzy ráno přijali strážníci informaci o tom, že na Karlově nám., někdo rozbil skleněnou výplň tabáku. Podezřelý 55letý muž z Třebíče, se pokusil z místa utéct. Strážníci jej zadrželi za použití mírných donucovacích prostředků. Pro podezření ze spáchání trestného činu byla celá záležitost na místě předána policistům.

 • Rvačka

V sobotu 8. srpna v noci přijali strážníci informaci o tom, že před provozovnou na ul. Kpt. Jaroše dochází k rušení nočního klidu a ke rvačce. Strážníci na místě poskytli první pomoc zraněnému 21letému mladíku z Okarce. Na místo byla neprodleně přivolána Rychlá záchranná služba Kraje Vysočina. Pachatel se na místě již nenacházel. Celá záležitost byla na místě předána policistům.

 • Všímavý občan

V neděli 9.8.2020 ve večerních hodinách přijal dozorčí Městské policie Třebíč oznámení od občana, který uvedl, že na ulici Modřínová je otevřená garáž a nikdo se v ní nenachází. Hlídka na místě zjistila garáž se zcela otevřenými elektricky ovládanými vraty. Uvnitř se mimo jiné nacházelo vozidlo a motocykl. Strážníci proto zjistili majitele uvedené garáže, který si následně svoji garáž převzal a zajistil.

 • Napadení před diskotékou

V sobotu 8.8.2020 v nočních hodinách přijal dozorčí Městské policie Třebíč oznámení, že na ulici Kpt. Jaroše před budovou diskotéky dochází ke rvačce. Na místo byly veleny dvě hlídky městské policie. Strážníci na místě zjistili jednu zraněnou osobu, které poskytli první pomoc a následně ji předali  Zdravotní záchranné službě kraje Vysočina. Strážníci dále na místě zajistili svědky události a zjistili i pravděpodobnou totožnost útočníka. Pro podezření ze spáchání trestného činu byla věc předána k dalšímu opatření Policii ČR.

 • Výtržník na nádraží

V sobotu 8.8.2020 ve večerních hodinách přijal dozorčí Městské policie Třebíč žádost o pomoc od ostrahy vlakového nádraží na ulici Nádražní, kde se pohybuje muž, který je zjevně podnapilý nebo pod vlivem jiné návykové látky, chová se agresivně a na ruce má krvácející zranění. Strážníci na místě kontaktovali zmíněného muže, který však s hlídkou odmítal spolupracovat a svoji agresivitu obrátil proti strážníkům. Ti proto byli nuceni použít donucovací prostředky k uklidnění podezřelého. Po lékařském ošetření muž putoval do protialkoholní záchytné stanice v Jihlavě.

 • Běžná víkendová služby strážníků

Během víkendu, vzhledem k teplému počasí, také strážníci Městské policie Třebíč řešili případy rušení nočního klidu, a to jak provozovnami, tak i soukromými osobami. Tentokrát se ve všech případech strážníkům podařil obnovit noční klid ihned na poprvé a nemuseli tak přistupovat k důraznějším sankcím. K běžné službě také patřila např. i likvidace odhozených použitých injekčních stříkaček na Karlově náměstí, asistence pracovníkům Odboru sociálně právní ochrany dětí MěÚ Třebíč, urovnání roztržky v provozovně s občerstvením v Jejkovské Bráně nebo vykázání nočních ilegálních plavců z areálu koupaliště Polanka.

 • Zraněný muž

V pondělí 3.8.2020 odpoledne přijal dozorčí Městské policie Třebíč oznámení na muže, který se pohybuje na ulici Švabinského, je dezorientovaný a je celý od bláta. Hlídka na místě zjistila muže, který odpovídal popisu, a který měl navíc viditelné zranění na hlavě. Po provedení nezbytných úkonů byl muž předán do péče zdravotníkům.

 • Vjel autem do zahrady

V pondělí 3.8.2020 dopoledne přijal dozorčí Městské policie Třebíč oznámení od muže, který uvedl, že mu právě zřejmě podnapilý řidič svým vozidlem zboural plot u domu a vjel na zahradu na ulici Seifertova. Na místo byla vyslána nejbližší motorizovaná hlídka, která na místě zadržela řidiče uvedeného vozidla. Ten při dechové zkoušce nadýchal přes dvě promile alkoholu. Pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu strážníci zajistili místo i podezřelého a celou věc předali Policii ČR jako orgánu činným v trestním řízení.

 • Stříleli v zahrádkářské kolonii

V sobotu 1.8.2020 večer přijal dozorčí Městské policie Třebíč oznámení, že v zahrádkářské kolonii Dalibor v Třebíči dochází ke střelbě. Hlídka na místě zjistila dva podnapilé muže, kteří při oslavě stříleli z plynové pistole. Strážníci oba muže upozornili na jejich protiprávní jednání a věc vyřešili domluvou. Po chvíli však jeden z mužů začal ze zbraně opět střílet. Hlídka se proto na místo vrátila a učinila všechny úkony potřebné pro předání celé věci příslušnému správnímu orgánu, před kterým se bude dotyčný ze svého jednání zodpovídat.

 

 

Červenec 2020

Červenec 2020

 • Oku kamery neunikli

V úterý 21. července dopoledne přijali strážníci informaci o tom, že na parkovišti před supermarketem na ul. Znojemská, někdo vybírá peníze. Místo bylo okamžitě monitorováno městským kamerovým dohledovým systémem, který zjistil dvě podezřelé osoby, muže a ženu, kteří lákali od občanů finanční hotovost. Tyto osoby rumunské národnosti, se před strážníky pokusili ujet. Podezřelé vozidlo bylo zastaveno a následně bylo zjištěno, že 17letý mladík ve vozidle, je osobou hledanou. Na místě byla celá záležitost předána Policii ČR.

 • Opilý cyklista

Ve čtvrtek 23. července v noci si obsluha městského kamerového dohledového systému všimla podnapilého cyklisty. 33letý muž ze Starče, kličkoval po lávce v ul. Soukenická, směrem na Karlovo nám. Dechovou zkouškou bylo prokázáno 1,87 promile alkoholu v dechu. Celá záležitost byla předána příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

 • Lezli po lešení, před strážníky chtěli utéct

Ve čtvrtek 9. července večer spatřila obsluha městského kamerového dohledového systému skupinu osob na ul. L. Pokorného. Dva mladíci ve věku 20 a 22 let, oba z Třebíče, lezli po lešení umístěném na jednom z domů. Po příjezdu strážníků na místo se celá skupina dala na útěk.  Mladí muži se před strážníky schovali mezi zaparkované automobily za hotelem na Karově nám. Tam je strážníci našli a zadrželi je. Oběma byla uložena pokuta příkazem na místě.

 • Rušení nočního klidu

Během uplynulého víkendu řešili strážníci městské policie osm případů rušení nočního klidu. Ve většině případů postačila k nápravě domluva. V těchto letních dnech se slavilo a popíjelo venku na zahradách i předzahrádkách restaurací. Po upozornění byla vždy hudba ztišena, nebo úplně vypnuta.

 • Osoby bez domova, zas a znovu

Oteplilo se, bezdomovci v Třebíči popíjejí, budí veřejné pohoršení, obtěžují. Strážníci i asistenti prevence kriminality, několikrát denně komunikují s osobami, které se rozhodli strávit svůj život na ulici. Opakovaně je vykazují z míst, kde se chovají nevhodně. Uložení pokuty je v tomto případě neefektivní, proto se je snažíme přesunout do míst, kde budou co možná nejméně „na očích."

 • Chtěl ukončit svůj život

V neděli 5. července ráno bylo na linku tísňového volání oznámeno starším mužem, že kamarád se rozhodl ukončit svůj život a snědl prášky. Bydliště sebevraha nebylo známo, ale z dostupných informačních systémů byl zjištěn muž, který by mohl získaným informacím odpovídat. Po příjezdu na ul. Řípovská, se strážníci dotloukli a dozvonili na 64letého muže, který jim sdělil, že opravdu snědl balení prášků a zapil to alkoholem. Na místo byla okamžitě přivolána rychlá záchranná služba, která si muže převzala do své péče.