Tiskové zprávy, aktuality

Svatomartinský průvod

Svatomartinský průvod

 Dne 11. listopadu zabezpečovala městská policie Svatomartinský průvod městem.

Listopad 2022

Listopad 2022

 • Pohřešovaná žena předána policistům

Včera 28. listopadu odpoledne přijali strážníci žádost o součinnost od Policie ČR, při hledání pohřešované 42leté ženy z Přibyslavic, která se měla pohybovat ve vozidle Ford Fusion, modré barvy. Strážníci, o několik desítek minut později, spatřili uvedené vozidlo v ul. Cyrilometodějská, kde jej zastavili. Řidičkou byla výše uvedená žena, u které bylo dechovou zkouškou prokázáno 3,41 promile alkoholu v dechu. Celá záležitost byla na místě předána policistům k dořešení.

 • Opilý řidič

V neděli 27. listopadu dopoledne si strážník v civilu všiml vozidla, jedoucího po ul. Hrotovická se pohybuje vozidlo, jehož řidič je zcela zjevně pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky. U 39letého muže cizí státní příslušnosti, který má trvalý pobyt v Zastávce, byla provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem 2,2 promile alkoholu v dechu. Pro podezření ze spáchání trestného činu, si celou záležitost na místě převzala Policie ČR.

 • Agresivní muž pod vlivem drog

V sobotu 26. listopadu večer přijali strážníci informaci o tom, že na vlakovém nádraží se pohybuje agresivní muž, který odmítá opustit prostor hlavní budovy. Strážníci na místě zjistili 30letého muže ze Želetavy. Přítomnost alkoholu v dechu nebyla prokázána, proto byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která zjistila intoxikaci jinými návykovými látkami. Mladík byl na místě předán do rukou zdravotníků a následně převezen do psychiatrické léčebny v Jihlavě.

 • Z kontejneru se pokusili odnést oblečení

Ve čtvrtek 24. listopadu v noci si obsluha městského kamerového dohledového systému všimla dvou mužů ve věku 30 a 28 let, kteří se z kontejneru na ul. Jelínkova, pokusili vytáhnout oblečení. Oba mladící shodně uvedli, že žijí na ulici a potřebují oblečení. Místo po sobě uklidili a ze strany strážníků byli poučeni, že se dopouští protiprávního jednání. Následně byli odkázáni na místa, kde si mohou oblečení legálně vyzvednout.

 •  Udělalo se jí špatně

 Ve čtvrtek 24. listopadu ráno spatřili strážníci 73letou ženu z Rouchovan v u. B. Václavka, které se zjevně udělalo špatně, začala kolabovat. Strážníci na místo okamžitě přivolali Rychlou záchrannou službu Kraje Vysočina a ženu předali do rukou záchranářů k ošetření.

 • Řidič pod vlivem alkoholu

V neděli 13. listopadu v noci spatřila obsluha městského kamerového dohledového systému muže, který se pohyboval zcela zjevně pod vlivem alkoholu v ul. Modřínová. Tento 36letý muž z Třebíče usedl do zaparkovaného vozidla a z místa odjížděl. Strážníci vozidlo zastavili v ul. Táborská. Orientační dechovou zkouškou bylo u řidiče zjištěno 2,67 promile alkoholu v dechu. Pro podezření ze spáchání trestného činu, byla celá záležitost na místě předána policistům.

Strážníci rozdávali reflexní prvky

Strážníci rozdávali reflexní prvky

Ve středu 2. listopadu na den Památky zesnulých proběhla v odpoledních hodinách u hřbitovů ve městě Třebíč bezpečnostní akce organizovaná Městskou policií Třebíč. V rámci prevence kriminality jsme upozorňovali osoby parkující v blízkosti hřbitovů, aby si nenechávali cenné věci v zaparkovaném vozidle, a pro jejich bezpečnost v silničním provozu jsme rozdávali reflexní pásky.

Cílem akce, která se bude v podobném duchu opakovat i na jiných místech města, bylo zviditelnit chodce v silničním provozu a upozornit řidiče, že auto není trezor.

Říjen 2022

Říjen 2022

 • Popíjel ráno před školou

Včera 20. října po sedmé hodině ráno spatřili strážníci 18letého mladíka z Třebíče, který popíjel pivo u ZŠ Benešova. Mladík byl důrazně poučen o svém protiprávním jednání, které je v blízkosti školy velmi nevhodné. Za požívání alkoholu v místě, kde je to vyhláška města zakazuje, mu byla uložena pokuta příkazem na místě.

 • Napadli průvodčího, strážníci je zadrželi

Ve středu 19. října večer přijali strážníci informaci o tom, že na vlakovém nádraží došlo k potyčce. Na místě zjistili zraněného průvodčího, který již byl v péči záchranářů. Na základě popisu byli v ul. Jungmannova zadrženi tři muži z Třebíče, kteří se k činu doznali. Průvodčí je upozornil na zákaz kouření ve vlaku, na základě toho jej napadli. Všichni tři muži ve věku 23, 26 a 47let byli pod vlivem alkoholu. Pro podezření ze spáchání trestného činu, byli na místě předáni policistům. Ve spolupráci s Policií ČR, po vyslovení lékařského souhlasu, došlo převozu všech podezřelých pachatelů do Protialkoholní záchytné stanice v Jihlavě.

 • Agresivní muž nadýchal skoro 4 promile

Včera 17. října po obědě, obdrželi strážníci informaci o tom, že na ul. M. Majerové se pohybuje zřejmě podnapilý muž. Na místě byl zjištěn 31letý muž z Třebíče, který se strážníky odmítal spolupracovat, byl agresivní, vulgárně i fyzicky na strážníky útočil. Byla u něj provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem 3,92 promile alkoholu v dechu. Po vyslovení lékařského souhlasu, byl převezen do Protialkoholní záchytné stanice v Jihlavě k vystřízlivění.

Září 2022

Září 2022

 • Muž usnul na schodech, pokusili se ho okrást

V neděli 4. září v noci spatřila obsluha městského kamerového dohledového systému ležícího, podnapilého muže na schodech lékárny v ulici B. Václavka. Kolemjdoucí 33letá žena Třebíče mu odcizila pravděpodobně cigarety a následně mu z druhé kapsy odcizil mobilní telefon, 31letý muž z Třebíče, který šel s výše uvedenou ženou. Strážníci podezřelou dvojici zastavili v ul. Hlavova a pro podezření ze spáchání trestného činu je na místě předali policistům.

 • Strhnul poutače

V neděli 4. září brzy ráno spatřila obsluha městského kamerového dohledového systému 34letého muže z Třebíče, který strhával bannery z plotu v ul. Soukenická, další banner se pokusil strhnout ze střechy domu v téže ulicie. Strážníci jej na místě zadrželi a celou záležitost předali příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

 • Asistent prevence kriminality situaci nepodcenil

V pátek 2. září ráno spatřil asistent prevence kriminality opilého bezdomovce, ležícího v horní části parkoviště Komenského nám. Strážníci na místě zjistili, jim dobře známého 74letého muže. Tentokrát však za jeho zdravotní situaci nemohl alkohol, muž byl podchlazen a nebyl schopen pohybu. Na místo byla okamžitě přivolána rychlá záchranná služba, která si jej převzala k ošetření.

 • Ukradl reprák, daleko neutekl

Ve čtvrtek 1. září večer přijali strážníci informaci o tom, že z předzahrádky provozovny na Havlíčkově nábř. někdo ukradl červený reproduktor. Bystré oko obsluhy městského kamerového dohledového systému spatřilo podezřelého muže, který nesl zmiňovaný reproduktor v Jihlavské bráně. Tam jej zastavili strážníci, pachatelem byl 30letý muž ze Želetavy, který se ke krádeži doznal. Za toto protiprávní jednání mu byla uložena pokuta příkazem na místě a reproduktor byl vrácen majiteli.

Městská policie v novinách

Městská policie v novinách