Strážníci doprovázeli cyklotour "Na kole dětem 2024"

Strážníci doprovázeli cyklotour "Na kole dětem 2024"

Ve čtvrtek 6. června zabezpečovaly hlídky strážníků charitativní akci cyklotour "Na kole dětem 2024", která je součástí nadačního fondu Josefa Zimovčáka na podporu onkologicky nemocných dětí. Na území města zajišťovali strážníci bezpečný průjezd celého pelotonu, který startoval v 8:00 od budovy radnice na Karlově náměstí s cílem dne Znojmo. Na tuto etapu vyrazilo bezmála 100 nadšených cyklistů, včetně starosty Třebíče Pavla Pacala.

Květen 2024

Květen 2024

Kamery pomohly strážníkům odhalit řidiče pod vlivem alkoholu

V pondělí 20. května si po 22. hodině všimla obsluha městského kamerového dohledového systému řidiče, který zaparkoval na Karlově náměstí, a poté ve společnosti dvou žen popíjel. Vzniklo důvodné podezření, že tyto osoby konzumují alkoholické nápoje. Následně muž a jedna z žen nasedli do zaparkovaného vozidla a odjeli směrem Jejkovská brána a poté odbočili do ulice Bedřicha Václavka, kde je již zastavila hlídka strážníků. Při provedené orientační dechové zkoušce byl u řidiče, 38letého muže z Třebíče, zjištěn pozitivní výsledek 0,14 promile alkoholu. Při opakované dechové zkoušce již dosáhl výsledek hodnoty 0,22 promile a řidič přiznal požití alkoholu před jízdou. Na místo byla tedy přivolána hlídka Policie ČR, která si věc převzala k dořešení.


Opilá řidička se zákazem řízení utíkala před strážníky

V úterý 21. května těsně po půlnoci, tedy asi dvě hodiny po předchozí události, operátor městského kamerového dohledového systému opět sledoval na Karlově náměstí tři osoby, které svým chováním jevily známky požití alkoholu nebo jiných návykových látek, a nedlouho poté všichni nastoupili do vozidla a odjeli. Při zastavování vozidla v ul. Sokolská však žena vystoupila z vozidla, začala utíkat před hlídkou a nereagovala na opakovanou výzvu „stůj“. Dostižena byla strážníky na přilehlé ulici Langfortova, kde jí byla přiložena služební pouta. Řidička sdělila, že utíkala z důvodu požití alkoholu před jízdou a zároveň že má vyslovený zákaz řízení motorových vozidel. Proto byla opět přivolána hlídka Policie ČR, která si ženu od strážníků převzala. 

 

Zraněný opilý muž skončil na záchytce

V pátek 31. května v odpoledních hodinách bylo na služebnu městské policie oznámeno, že před vchodem do obchodního domu na Znojemské ulici leží silně podnapilý muž. Na místě strážníci zjistili, že jde o 52letého muže z Třebíče, který je navíc zraněný a není schopen chůze. Dle provedené orientační dechové zkoušky mu bylo naměřeno 3,4 promile alkoholu. Zraněný muž byl hlídkou převezen na vyšetření do nemocnice. Po ošetření zlomeniny nártu a provedení opětovné dechové zkoušky, s výsledkem 3 promile alkoholu, byl silně podnapilý muž převezen k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy.  

Strážníci zajišťovali doprovod cyklopelotonu

Strážníci zajišťovali doprovod cyklopelotonu

V sobotu 18. května asistovali strážníci při průjezdu pelotonu charitativního závodu Na kole dětem bez hranic s Josefem Zimovčákem, který měl zastávku na zámeckém nádvoří.

Oslavy Dne vítězství

Oslavy Dne vítězství

Ve středu 8. května strážníci zajišťovali hladký průběh oslav osvobození, které se konaly na podzámecké nivě. Návštěvníci mohli shlédnout ukázku činnosti příslušníků 22. základny vrtulníkového letectva Náměšť nad Oslavou, seskok výsadkářů a taneční vystoupení ZUŠ Třebíč.

Městská policie zajišťovala víkendové akce

Městská policie zajišťovala víkendové akce

V sobotu 27. dubna strážníci usměrňovali provoz v ulicích města při dvou akcích. V dopoledních hodinách zajišťovali bezpečnost při běžeckém závodu Třebíčský půlmaraton a odpoledne dohlíželi na hladký průjezd kolony motocyklů při Zahájení motosezóny na Polance.

Senioři navštívili městskou policii

Senioři navštívili městskou policii

Třebíčští senioři, kteří jsou účastníky 8. ročníku projektu Senior Akademie, navštívili při exkurzi na Městskou policii Třebíč operátorské pracoviště městského kamerového dohledového systému. Od technika komunikačních systémů Marcela Papouška se dozvěděli mnoho zajímavých informací o provozu, historii a plánech do budoucna. Se zájmem si prohlédli různé typy kamer, které městská policie využívá v terénu, jaký je jejich přínos a technické možnosti. Na pracovišti operátora si mohli vyzkoušet kamery ovládat. Městská policie Třebíč realizuje tento vzdělávací projekt za finanční podpory Kraje Vysočina a během celého roku má pro seniory připraveny různé přednášky z oblasti prevence kriminality a bezpečnosti.          

Zobrazit další