Září 2020

Září 2020
  • Měl zbraň

Ve středu 23. září navečer spatřila obsluha městského kamerového dohledového systému 50letého muže, který v ul. Nádražní před jednou z restaurací, manipuloval se střelnou zbraní. Tu následně schoval za opasek svých kalhot. Strážníci mu zbraň na místě odebrali. Dále bylo zjištěno, že se jedná o nabitou, plynovou pistoli. U muže z Komárovic byla provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem 2,85 promile alkoholu v dechu. Celá záležitost byla na místě předána k dořešení policistům.

  • Podnapilý muž skončil na záchytce v Brně

V úterý 22. září v podvečer přijali strážníci informaci o tom, že v ul. Benešova leží na chodníku zřejmě podnapilý muž. Strážníkům se podařilo zjistit, že se jedná o 60letého muže z Třebíče. Dechovou zkoušku pro jeho opilost nebylo možno provést. Z důvodu uzavření Protialkoholní záchytné stanice v Jihlavě, jej strážníci, po lékařském souhlasu, převezli do Protialkoholní záchytné stanice v Brně, kde jej předali k vystřízlivění kompetentním pracovníkům. Tato situace zkomplikovala výkon služby městské policie na více než pět hodin, kdy se strážníci o podnapilého muže museli postarat. Poděkování patří brněnské záchytce, ta třebíčským strážníkům, tak říkajíc vytrhla trn z paty.

  • Děti dělaly nepořádek, matky na to koukaly

V pátek 11. září odpoledne si obsluha městského kamerového systému všimla dvou dětí, které rozházely přepravky a igelitové pytlíky z železných stolů na Karlově nám. Po upozornění strážníků nepořádek za dohledu své matky uklidily.

V sobotu 12. září si jiné děti začaly hrát v okrasných záhonech na Karlově nám. a vysypávaly hlínu na dlažbu. I na toto dohlížely jejich matky Po upozornění ze strany strážníků, společně místo uklidili.

  • Agresivní zraněný muž

V pátek 11. září večer přijali strážníci informaci o tom, že na ul. Novodvorská leží zraněný muž. Na místo byla okamžitě přivolána rychlá záchranná služba, která si 45letého muže z Třebíče, převzala k ošetření. O několik desítek minut později požádali záchranáři o spolupráci strážníky při převozu tohoto muže na Protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy, z důvodu jeho agresivity.

  • Kamion zablokoval silnici

V pátek 11. září zablokoval, řidič kamionu, Račerovickou ul. Chtěl odbočit z Poušova, což se mu nepodařilo. Kamion vyprostili až hasiči, se kterými strážníci po celou dobu spolupracovali a usměrňovali v inkriminovaném místě dopravu.

  • Odešel z nemocnice

Ve středu 9. září spatřili strážníci podezřelého muže, který se pohyboval po parkovišti na ul. Kateřiny s Valdštejna v lékařském plášti a pantoflích. 46letý muž z Prahy, odešel z ošetření v třebíčské nemocnici. Strážníci jej doprovodili zpět na oddělení, kde si jej převzali lékaři.

  • Opilý muž ležel na zastávce

V úterý 8.září si strážníci všimli 46letého muže z Dobronína, který spal na autobusové zastávce na Komenského nám. Dechovou zkouškou bylo prokázáno 3,5 promile alkoholu v dechu. Po vyslovení lékařského souhlasu, byl muž převezen do Protialkoholní záchytné stanice v Jihlavě

  • Po silnici na skateboardu

V neděli 6. září pozdě večer spatřila obsluha městského kamerového dohledového systému 35letého muže z Bílovce, který se pohyboval na skateboardu přímo v silnici na Karlově nám. Za toto protiprávní jednání mu byla uložena pokuta příkazem.

  • Opilý muž předán zdravotníkům

Ve čtvrtek 3. září odpoledne přijali strážníci informaci o tom, že na ul. Sokolská, leží opilý muž. Strážníci na místě zjistili 44letého muže z Třebíče, který s hlídkou nekomunikoval. Na místo přivolána rychlá záchranná služba, která si jej převzala k ošetření.

  • Krádeže

V úterý 1. září přijali strážníci informaci o tom, že v drogerii na Karlově nám. došlo ke krádeži voňavky. Při pokusu o zadržení se pachatel fyzicky bránil. Popis pachatele byl okamžitě předán operátorům městského kamerového systému, kterým se po několika minutách podařilo podezřelého muže, vypátrat. Jednalo se o 41letého muže z Třebíče, který se strážníkům k činu doznal. Pro podezření ze spáchání trestného činu byla celá záležitost předána policistům.

Ve čtvrtek 3. září v poledne zadrželi strážníci dvě zlodějky ve věku 24 a 25let, v supermarketu na ul. Znojemská. Za toto protiprávní jednání jim byly uloženy pokuty příkazem na místě.