Únor 2023

Únor 2023
  • Pilo se i na autobusové zastávce

V neděli 26. února dopoledne si strážníci všimli dvou mužů, kteří na autobusové zastávce na ul. Pražská popíjeli alkohol. Za toto protiprávní jednání byla 33letému muži z Telče a 54letému muži z Rouchovan uložena pokuta příkazem na místě.

  • Popíjeli na dětském hřišti

V pátek 24. února večer se asistent prevence kriminality všiml několika osob, které popíjely alkohol na dětském hřišti, na Gorazdově nám. Strážníci na místě zjistili pět mladíků ve věku 16 a 17 let, kteří měli trvalé pobyty v Litohoři, Třebíči, Moravských Budějovicích, Svitavách a v Heřmanově Městci. U všech byly provedeny dechové zkoušky s pozitivním výsledkem od 0,46 až po 1,02 promile. Všichni mladící byli předáni svým zákonným zástupcům a o celé záležitosti bude informován odbor sociálních věcí městského úřadu.

  • Ukradl dopravní kužel

V pátek 24. února večer si obsluha městského kamerového dohledového systému všimla 22letého muže z Neveklova, který nesl v ruce dopravní kužel. Mladík se strážníkům doznal k tomu, že kužel ukradl u starého hřbitova. Za toto protiprávní jednání mu byla uložena bloková pokuta příkazem na místě.

  • Odcizeného vozidla si všimli strážníci

V pondělí 13. února v noci si hlídka strážníků všimla dlouhodobě odstaveného vozidla na ul. Znojemská, před jedním z hypermarketů. Na základě místní znalosti vzniklo podezření, že by se mohlo jednat o odcizené vozidlo, což se následně potvrdilo. O celé záležitosti byli informováni policisté, kteří si celou záležitost převzali k dořešení.

  • Nebezpečné větve

V pátek 10. února odpoledne přijali strážníci informaci o tom, že po projetí naloženého kamionu, který zachytil o větve stromů v ul. Koželužská, hrozí pád větví na silnici. Strážníci místo zabezpečili proti vstupu nepovolaných osob, aby nedošlo k poškození života nebo zdraví. Na místo byli přivoláni hasiči. Ti větev odstranili.

  • Kouřili, kde neměli

V pátek 10. února odpoledne spatřili strážníci dva muže, 17letého mladíka z Jihlavy a 40letého muže z Říčan, kteří kouřili na autobusové zastávce v ul. Nádražní. Za toto protiprávní jednání jim byla uložena pokuta příkazem na místě. O několik desítek minut později neminula pokuta ani 62letého muže z Moravských Budějovic, který kouřil na autobusové zastávce v ul. Koželužská.

  • Vyrazily na nezamrzlou řeku

V pátek 10. února odpoledne spatřila obsluha městského kamerového dohledového systému několik dívek, které se pohybovaly po nedostatečně zamrzlé řece Jihlavě. V ten den na místo strážníci vyrazili hned dvakrát. Všechny dívky z Třebíče ve věku od 12 do 17let byly z nebezpečného prostoru vykázány a poučeny o bezpečném chování.