Říjen 2023

Říjen 2023

Senior na sebe upozornil jízdou bez světel

V pondělí 23. října kolem třetí hodiny ranní si při kontrolní činnosti všimla hlídka strážníků motorového vozidla jedoucího po ulici Rafaelova bez rozsvícených světel. Za použití výstražného zařízení bylo toto vozidlo hlídkou neprodleně zastaveno. Řidičem byl 77letý muž z Třebíče, který u sebe neměl žádné doklady a působil velmi zmateně. Na místo byla přivolána hlídka Obvodního oddělení PČR Třebíč, která kontaktovala rodinného příslušníka. Z důvodu obavy o zdravotní stav řidiče byla na místo také přivolána rychlá záchranná služba, která si muže převzala k dalšímu ošetření.

 

Hledaného muže nalezli strážníci ve křoví

Na tísňovou linku MP bylo v neděli 22. října před polednem oznámeno, že ve křoví v křižovatce ulic Řípovská a Spojenců leží zraněný muž. Na místo se ihned dostavila hlídka, která však u nalezeného muže nezjistila žádné zranění. Po následné kontrole totožnosti se ukázalo, že se jedná o 45letého muže z Brna, na kterého je vydán příkaz k zatčení. Okamžitě byl předán k dalšímu opatření Policii ČR. 

 

Opilé dívky předány rodičům

V neděli 22. října těsně po půlnoci bylo strážníkům telefonicky oznámeno, že se v ulici Na Potoce nachází několik zjevně podnapilých osob, které leží na silnici. Na místě byly zjištěny totožnosti všech přítomných a provedeny dechové zkoušky na přítomnost alkoholu. U dvou 15letých dívek z Třebíče byl zjištěn pozitivní výsledek, a to 0,8 a 0,28 promile alkoholu v dechu. Obě dívky byly předány rodičům a o případu byl informován příslušný orgán sociálně právní ochrany dětí.

 

Krádež v hypermarketu

V neděli 22. října odpoledne přijali strážníci informaci o tom, že v hypermarketu na ul. Brněnská došlo ke krádeži. 69letý muž z Třebíče se pokusil odcizit několik kusů ovoce. Za toto protiprávní jednání mu strážníci uložili pokutu příkazem na místě.

 

Strážníci pomohli zmatené ženě

V pátek 20. října po 14. hodině bylo na tísňovou linku oznámeno, že se v podzemních garážích bytového domu Na Kopcích pohybuje zmatená dezorientovaná žena, která polehává po zemi. Na místě strážníci zjistili, že se jedná o 49letou ženu z Třebíče, která je při vědomí, ale nekomunikuje. Z důvodu obavy o její zdraví byla přivolána rychlá záchranná služba a žena byla předána do péče zdravotníků.