Říjen 2022

Říjen 2022
  • Popíjel ráno před školou

Včera 20. října po sedmé hodině ráno spatřili strážníci 18letého mladíka z Třebíče, který popíjel pivo u ZŠ Benešova. Mladík byl důrazně poučen o svém protiprávním jednání, které je v blízkosti školy velmi nevhodné. Za požívání alkoholu v místě, kde je to vyhláška města zakazuje, mu byla uložena pokuta příkazem na místě.

  • Napadli průvodčího, strážníci je zadrželi

Ve středu 19. října večer přijali strážníci informaci o tom, že na vlakovém nádraží došlo k potyčce. Na místě zjistili zraněného průvodčího, který již byl v péči záchranářů. Na základě popisu byli v ul. Jungmannova zadrženi tři muži z Třebíče, kteří se k činu doznali. Průvodčí je upozornil na zákaz kouření ve vlaku, na základě toho jej napadli. Všichni tři muži ve věku 23, 26 a 47let byli pod vlivem alkoholu. Pro podezření ze spáchání trestného činu, byli na místě předáni policistům. Ve spolupráci s Policií ČR, po vyslovení lékařského souhlasu, došlo převozu všech podezřelých pachatelů do Protialkoholní záchytné stanice v Jihlavě.

  • Agresivní muž nadýchal skoro 4 promile

Včera 17. října po obědě, obdrželi strážníci informaci o tom, že na ul. M. Majerové se pohybuje zřejmě podnapilý muž. Na místě byl zjištěn 31letý muž z Třebíče, který se strážníky odmítal spolupracovat, byl agresivní, vulgárně i fyzicky na strážníky útočil. Byla u něj provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem 3,92 promile alkoholu v dechu. Po vyslovení lékařského souhlasu, byl převezen do Protialkoholní záchytné stanice v Jihlavě k vystřízlivění.