Leden 2021

Leden 2021
  • Víkend ve znamení rušení nočního klidu

Během tohoto víkendu řešili strážníci šest oznámení na rušení nočního klidu v našem městě. Naštěstí ve všech případech stačilo k vyřešení situace upozornění občanů a ti okamžitě učinili nápravu. Jednalo se o hlasitou hudbu, nebo hlasitý hovor u sousedů. Strážníci opakovaně zkontrolovali problémová místa a následně bylo vše v pořádku.

  • Opilec převezen na záchytku

V pátek 15. ledna odpoledne přijali strážníci informaci o tom, že v ul. Okružní vstupuje do vozovky a pokřikuje na kolemjdoucí zřejmě opilý muž. Strážníci na místě zjistili 54letého muže z Mastníka, u kterého byla provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem 2,18 promile alkoholu v dechu. Po vyslovení lékařského souhlasu, byl agresivní opilec, proti kterému museli být užity i donucovací prostředky - pouta, převezen na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy, k vystřízlivění.

  • Strážníci pomáhali otevřít dveře bytu

V pátek 15. ledna večer byli strážníci kontaktování s žádostí o pomoc. V ul. 9. května došlo k zabouchnutí vchodový dveří, za nimiž se nacházel půlroční kojenec. Strážníkům ani hasičům se nepodařilo dveře odemknout. Nakonec došlo k přivolání jiné osoby, která měla od domu klíče. Byt byl odemknut a dítě bylo v pořádku.

  • Mladíka na útěku si všiml operátor kamerového systému

Včera 11. ledna odpoledne spatřila obsluha městského kamerového dohledového systému skupinku osob na Komenského nám. Vzniklo zde důvodné podezření, že jeden z nich, by mohl být 15letý mladík z Brna, který je toho času na útěku z dětského domova. Ten, když spatřil přijíždějící hlídku strážníků, dal se na útěk. Strážníkům pomohl opět kamerový systém, který jeho pohyb monitoroval. Chlapec byl zadržen v ul. Brněnská, kde se pokusil přeplavat řeku, což si po pár metrech rozmyslel. Po zadržení byl okamžitě předán policistům k dalšímu opatření.

  • Nedal přednost služebnímu vozidlu strážníků

V sobotu 9. ledna odpoledne v křižovatce ulic Smila Osovského a B. Václavka, nedal služebnímu vozidlu strážníků přednost v jízdě 38letý řidič z Ukrajiny. Strážníci osobní automobil zastavili v Jejkovské bráně. Po provedení dechové zkoušky s pozitivním výsledkem 1, 19 byla celá záležitost, pro podezření ze spáchání trestného činu, předána policistům.

  • Agresor převezen na záchytku

V pátek 8. ledna dopoledne požádala policie strážníky o součinnost při řešení agresivního chování muže v ul. Demlova. Strážníci na místě zjistili 50letého muže silně podnapilého muže z Komárovic. Po lékařském ošetření byl převezen na Protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy k vystřízlivění.

  • Bratři házeli sněhové koule na projíždějící vozidla

V pátek 8. ledna odpoledne přijali strážníci informaci o tom, že někdo hází sněhové koule na projíždějící vozidla v ul. Sucheniova. Na místě byli zjištěni dva chlapci ve věku 12 a 13 let z Třebíče. Strážníci je na místě poučili o nebezpečnosti jejich jednání a z místa byli vykázáni.

  • Popíjeli na veřejnosti

V pátek 8. ledna v noci spatřila obsluha městského kamerového dohledového systému skupinu osob v parku na ul. Soukenická. Tři mladíci ve věku 22,22 a 27let vesele popíjeli alkohol. V tomto čase již neměli v ulicích našeho města co dělat, Strážníci na místě jejich protiprávní jednání vyřešili uložením pokut příkazem na místě. Jeden z nich s projednáním přestupku nesouhlasil, proto byla celá záležitost předána příslušnému orgánu k dořešení.

  • Děti vybíraly peníze, odkazovaly se na tříkrálovou sbírku

Ve středu 6. ledna přijali strážníci informaci o tom, že ve Zdislavině ulici se pohybují děti, které v převlecích za tři krále, vybírají peníze. Strážníci děti ve věku 11 a 14 let zkontrolovaly a ty následně sdělily, že vybírají peníze, na popud své tety. 40letá žena z Třebíče své jednání popřela, přesto byla celá záležitost pro podezření ze spáchání trestného činu, předána Policii ČR k dořešení.