Květen 2024

Květen 2024

Kamery pomohly strážníkům odhalit řidiče pod vlivem alkoholu

V pondělí 20. května si po 22. hodině všimla obsluha městského kamerového dohledového systému řidiče, který zaparkoval na Karlově náměstí, a poté ve společnosti dvou žen popíjel. Vzniklo důvodné podezření, že tyto osoby konzumují alkoholické nápoje. Následně muž a jedna z žen nasedli do zaparkovaného vozidla a odjeli směrem Jejkovská brána a poté odbočili do ulice Bedřicha Václavka, kde je již zastavila hlídka strážníků. Při provedené orientační dechové zkoušce byl u řidiče, 38letého muže z Třebíče, zjištěn pozitivní výsledek 0,14 promile alkoholu. Při opakované dechové zkoušce již dosáhl výsledek hodnoty 0,22 promile a řidič přiznal požití alkoholu před jízdou. Na místo byla tedy přivolána hlídka Policie ČR, která si věc převzala k dořešení.


Opilá řidička se zákazem řízení utíkala před strážníky

V úterý 21. května těsně po půlnoci, tedy asi dvě hodiny po předchozí události, operátor městského kamerového dohledového systému opět sledoval na Karlově náměstí tři osoby, které svým chováním jevily známky požití alkoholu nebo jiných návykových látek, a nedlouho poté všichni nastoupili do vozidla a odjeli. Při zastavování vozidla v ul. Sokolská však žena vystoupila z vozidla, začala utíkat před hlídkou a nereagovala na opakovanou výzvu „stůj“. Dostižena byla strážníky na přilehlé ulici Langfortova, kde jí byla přiložena služební pouta. Řidička sdělila, že utíkala z důvodu požití alkoholu před jízdou a zároveň že má vyslovený zákaz řízení motorových vozidel. Proto byla opět přivolána hlídka Policie ČR, která si ženu od strážníků převzala. 

 

Zraněný opilý muž skončil na záchytce

V pátek 31. května v odpoledních hodinách bylo na služebnu městské policie oznámeno, že před vchodem do obchodního domu na Znojemské ulici leží silně podnapilý muž. Na místě strážníci zjistili, že jde o 52letého muže z Třebíče, který je navíc zraněný a není schopen chůze. Dle provedené orientační dechové zkoušky mu bylo naměřeno 3,4 promile alkoholu. Zraněný muž byl hlídkou převezen na vyšetření do nemocnice. Po ošetření zlomeniny nártu a provedení opětovné dechové zkoušky, s výsledkem 3 promile alkoholu, byl silně podnapilý muž převezen k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy.