Květen 2021

Květen 2021
  • Pomohli muži, který volal o pomoc

V pondělí 31. května brzy ráno přijali strážníci žádost o pomoc od všímavého souseda v pečovatelském domě na ul. Koutkova, kde se z jednoho z bytů ozývalo volání o pomoc. Strážníci využili svého oprávnění, otevřeli byt a muži, který přes zavřené dveře volal, poskytli první pomoc. Na místo se poté dostavila rychlá záchranná služba, která si muže převzala k ošetření.

  • Opilý mladík znečišťoval okolí

V sobotu 29. května brzy ráno přijali strážníci informaci o tom, že na ul. Brněnská, před provozovnou posedává zřejmě opilý mladík, který má kolem sebe nepořádek. Strážníci namístě zjistili 25letého mladíka z Jaroměřic nad Rokytnou. Vysypal popelnici a následně se usadil na schodech. Za toto protiprávní jednání mu byla uložena pokuta příkazem na místě. Místo po sobě uklidil.

  • Krádež alkoholu

Po láhvi alkoholu zatoužil v sobotu odpoledne 21letý mladík z Vladislavy. Tu se pokusil odcizit v supermarketu na ul. M. Majerové. Za jeho protiprávní jednání mu byla uložena pokuta příkazem na místě.

  • Rušení nočního klidu

V sobotu 15. května v noci přijali strážníci informaci o tom, že v ul. Benešova je v jednom z bytů rušen noční klid hlasitou hudbou. Strážníci na místě 28letému muži z Třebíče, domluvili a ten slíbil, že hudba bude ztišena a oslava narozenin ukončena. Po několika hodinách však začal ve svém jednání pokračovat. Strážníkům již neotevřel. Proto byla celá záležitost zdokumentována a bude předána příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

  • Na Hvězdě se pilo

V pátek 14. května večer si obsluha městského kamerového dohledového systému všimla skupiny osob v blízkosti areálu Na Hvězdě, jejichž chování bylo zcela jasně ovlivněno požitím alkoholických nápojů. Strážníci ve spolupráci s policisty, na místě zadrželi 12 osob ve věku od 14 do 19 let z Třebíčska. U všech byla provedena dechová zkouška. Pozitivní výsledky byli zjištěny u deseti osob. Nejvyšší hodnota byla naměřena 15leté dívce z Třebíče a to 2,44 promile alkoholu v dechu. Pozadu nezůstali ani 16letý mladík z Budkova 2,39 a další, kteří nadýchali průměrně kolem 1 promile alkoholu v dechu. Celá záležitost byla pro podezření ze spáchání trestného činu předána policistům.