Květen 2020

Květen 2020

 • Utekl s lupem, zadrželi ho strážníci

Dnes 22. května dopoledne přijali strážníci informaci o tom, že v supermarketu na ul. Kpt. Jaroše došlo ke krádeži většího množství zboží a pachatel je na útěku. Strážníci, získali popis pachatele od zaměstnanců obchodu a následně na rampě sousedícího obchodního domu vypátrali a zadrželi 55letého muže z Třebíče. Odcizil zboží v celkové hodnotě 1.000 Kč, které bylo navráceno do obchodu. Za toto protiprávní jednání mu byla uložena pokuta příkazem na místě.

 • Sprejování pod kamerou se jim nevyplatilo

V úterý 19. května v noci spatřila obsluha městského kamerového dohledového systému dvě osoby, které sprejem stříkali nápisy na chodník v ul. Nádražní. Následně nasedli do zaparkovaného vozidla a přes přestupní terminál, kde rovněž sprejovali, pokračovali až na ul. Purkyňovo nám. Tam je zadržela hlídka strážníků. Jednalo se o 24letého muže a 20letou ženu z Rousínova. U sebe měli krabici se spreji i šablonu, která sloužila k nápisům. Pro podezření ze spáchání trestného činu byli na místě předáni policistům.

 • Nadýchal skoro tři promile

V neděli 17. května přijali strážníci informaci o tom, že v Libušině údolí leží vedle lavičky zřejmě opilý muž. Na místě byl zjištěn 54letý muž z Třebíče, u kterého bylo dechovou zkouškou 2,94 promile alkoholu v dechu. Po lékařském ošetření byl převezen na Protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy.

 • Mladíci pili na hřišti

V neděli 17. května večer přijali strážníci informaci o tom, že na dětském hřišti v ul. Benešova ruší noční klid skupina osob. Na místě byli zjištěni čtyři 17letí mladíci, tři z Třebíče a jeden z Náměště nad Oslavou. Ten, u kterého bylo naměřeno 1,99 promile alkoholu v dechu, se z místa pokusil utéct. I ostatní mladíci byli zcela zjevně pod vlivem alkoholu, což prokázali dechové zkoušky. Na místě se nacházeli i rozbité láhve od piva.  Následně všichni začali se strážníky spolupracovat, místo uklidili a byli předáni svým zákonným zástupcům. O celé záležitosti budou informováni příslušné orgány sociálně právní ochrany dětí.

 • Zraněný senior volal o pomoc

Ve čtvrtek 15. května v noci přijal dozorčí městské policie telefonickou žádost o pomoc. Dle slov oznamovatele, se z bytu v ul. Čeloudova ozývá volání o pomoc. Strážníci na místě komunikovali se 75letým mužem přes zavřené dveře. Nakonec dveře od bytu otevřela jeho silně nedoslýchavá 72letá manželka. Zraněného muže, který se pravděpodobně vinou pádu, zranil na hlavě, předali strážníci záchranářům.

 • Napadení v Jejkovské bráně

V pátek 15. května večer zjistila obsluha městského kamerového systému, že v Jejkovské bráně dochází ke rvačce mezi skupinou osob. Strážníci skupinu sedmi osob zadrželi na Karově nám. a pro podezření z trestného činu byla celá záležitost předána policistům.

 • Opilá žena nekomunikovala

V pátek 15. května v noci spatřili strážníci u autobusové zastávky v ul. Cyrilometodějská ležet 24letou ženu z Třebíče. Ta nebyla schopná se strážníky vůbec komunikovat, proto byla předána zdravotníkům.

 • Výtržnost za hotelem

Ve čtvrtek 14. května v podvečer přijali strážníci informaci o tom, že za hotelem na Karlově nám. došlo k napadení osob. Na místě se nacházela větší skupina mladistvých. Poškozeným byl 16letý mladík z Třebíče, pachatelem 24letý muž z Jaroměřic nad Rokytnou. Pro podezření ze spáchání trestného činu byla celá záležitost na místě předána policistům.

 • Opilý muž převezen na záchytku

V úterý 12. května brzy ráno si obsluha městského kamerového dohledového systému všimla podnapilého muže v ul. Nádražní. U 56letého muže z Brna, nebylo možno, pro jeho opilost, provést dechovou zkoušku. Po lékařském souhlasu, byl převezen do Protialkoholní záchytné stanice v Jihlavě, k vystřízlivění.

 • Taxikář se v supermarketu pohyboval bez roušky

V úterý 12. května ráno přijali strážníci informaci o tom, že po prodejně na ul. Kpt. Jaroše chodí řidič taxi, odmítá si nasadit roušku a přes zákaz i upozornění personálu, vstoupil do prodejny v době vyhrazené pouze pro seniory. K personálu byl značně vulgární a sprostě nadával. Veškeré jeho protiprávní jednání bylo zdokumentováno a celá záležitost předána příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

 • Agresivní opilci

V úterý 12. května dopoledne přijali strážníci informaci o tom, že v ul. Zdislavina se pohybují tři podnapilé osoby, které vyhrožují smrtí kolemjdoucí ženě a následně začali ničit dopravní značky v téže ulici. Strážníci na místě zadrželi tři agresivní muže. Proti jednomu z nich, 50letému muži z Brozan nad Ohří, byly použity donucovací prostředky. Pro podezření ze spáchání trestného činu si celou záležitost na místě převzali policisté.

 • Rvačka v supermarketu

V úterý 12. května odpoledne přijali strážníci žádost o pomoc od ochranky v obchodním domě na ul. Brněnská. Na prodejně se fyzicky napadali zákazníci. Na místě bylo zjištěno, že zákazník se pokusil umravnit podnapilého 21letého mladíka z Třebíče. Hlídka oba zastihla až na parkovišti. Na místo se dostavili i policisté, kteří si celou záležitost převzali.

 •  Opakovaně na záchytce

 Poprvé byla na Protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy převezena 62letá podnapilá bezdomovkyně ve čtvrtek 7. května v poledne. Podnapilá žena ležela na zemi v centru města na Karlově nám. Dechovou zkouškou bylo prokázáno více než 2,5 promile alkoholu v dechu. Podruhé tam byla převezena v pondělí 11. května v noci. Ležela na autobusové zastávce na Komenského nám. Dechovou zkoušku nebylo možno, pro její opilost, provést.

 •   Vandalilsmus

 V sobotu 9. května v noci spatřila obsluha městského kamerového dohledového systému 23letého mladíka z Jaroměřic nad Rokytnou, který úmyslně otočil dodatkovou tabulku na dopravní značce a následně kopal do květináče na Karlově nám. Za toto protiprávní jednání mu byla uložena pokuta příkazem. Při řešení této situace spatřili strážníci dva muže ve věku 21 a 22let z Třebíče, kteří hlasitým vulgárním projevem rušili noční klid. Ani jeden, nebyli schopni hodnověrně prokázat svoji totožnost, proto byli předvedeni na Policii ČR. Jejich protiprávní jednání bylo zdokumentováno a celá záležitost předána příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

 •  Odcizila vlajku

 V pondělí 11. května odpoledne oznámila strážníkům pracovnice městské úřadu, že došlo k odcizení vlajky EU, která byla umístěna před kanceláří starosty. Dle popisu byla na kamerách zjištěna pachatelka, 70letá žena ze Starče. Ta se k činu doznala a okamžitě vlajku strážníkům vydala, se slovy, že s EU nesouhlasí. Protože svoje protiprávní jednání odmítla projednat na místě, byla celá záležitost předána příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

 •  Ukradl kužel strážníkům

V sobotu 2. května v noci si obsluha městského kamerového dohledového systému všimla skupiny osob na ul. Benešova. Jeden z nich, 23letý mladík z Třebíče, nesl dopravní kužel s označením 05. Po příjezdu strážníků na místo, se dal na útěk. Strážníci jej zadrželi a za toto protiprávní jednání mu byla uložena pokuta příkazem na místě. Kužel byl vrácen do ul. Mezníkova, kde byl odcizen.

 • Rušili noční klid

V pátek 1. května brzy ráno přijali strážníci informaci o tom, že v domě na ul. Dr. Suzy, dochází k rušení nočního klidu. Na místě byli zjištěni dva muži pod vlivem alkoholu, ve věku 59 a 32 let, kteří rušili noční klid hlasitou reprodukovanou hudbou. Jelikož nebylo možno vyřešit celou záležitost na místě pokutou příkazem, byla celá záležitost předána příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

 • Žádost o pomoc

V pátek 1. května brzy ráno přijali strážníci žádost o pomoc od 76leté matky, jejíž 47letý nemocný syn, požil na léky alkohol a začal být agresivní. Strážníci na místo přivolali rychlou záchrannou službu, která jej převezla k ošetření.