Červenec 2024

Červenec 2024

Strážníci vypátrali tři hledané osoby

Během dvou dnů, 2. a 3. července, se podařilo strážníkům zajistit tři osoby, po kterých pátrala Policie ČR. Prvního, 38letého muže z Třebíče, na kterého byl vydán příkaz k zatčení, se podařilo díky místní znalosti zajistit na Podklášterském mostě. Další z hledaných, 30letý muž z Třebíče, důvodně podezřelý z krádeže elektrokoloběžky, byl zpozorován na ulici Novodvorská. Poté, co muž spatřil hlídku strážníků, začal ujíždět.  Nakonec odhodil koloběžku a dal se na útěk, při kterém nereagoval na zákonné výzvy strážníků. Jeho pokus schovat se v otevřené garáži byl však marný. Strážníci jej i s odcizenou elektrokoloběžkou předali policistům. Třetí hledaná osoba, 35letý muž z Třebíče, byl vypátrán díky městskému kamerovému dohledovému systému. Muž odpovídající popisu právě nastupoval na Karlově náměstí do MAD, když si jej všiml operátor, který na tuto skutečnost upozornil. Hledaného muže si po ztotožnění na místě převzala hlídka Policie ČR.


Ztracený chlapec předán otci

V úterý 2. července odpoledne si hlídka strážníků všimla plačícího chlapce v Jihlavské bráně. Chlapec strážníkům řekl, že se ztratil a hledá tatínka. Operátoři městského kamerového systému i strážníci v terénu okamžitě začali propátrávat okolí. Za pár minut si hlídka strážníků všimla muže s dítětem, který podle chování někoho hledal a zároveň odpovídal popisu od chlapce. Strážníci 38letého muže z Jihlavy kontaktovali a po prověření, že se skutečně jedná o otce, mu předali ztraceného syna.


Pilo se na autobusové zastávce

V pátek 5. července večer si operátor městského kamerového dohledového systému všiml dvou osob, které na autobusové zastávce na ulici Nádražní popíjí alkohol, kouří a obtěžují kolemjdoucí. Na místo byla vyslána hlídka strážníků, která za toto protiprávní jednání uložila 42letému muži z Třebíče a 36leté ženě z Brna pokutu příkazem na místě.


Agresivní osoba převezena na záchytku

V sobotu 6. července v nočních hodinách přijali strážníci oznámení, že na ulici Cyrilometodějská leží na chodníku 2 osoby. Na místě strážníci zjistili dva silně podnapilé muže, z nichž se jeden z nich choval vůči strážníkům velmi agresivně, z tohoto důvodu byly použity donucovací prostředky a pouta. Test na alkohol v dechu z důvodu silné podnapilosti nebylo možno provést. Po vyslovení lékařského souhlasu byl 28letý muž z Třebíče převezen na Záchytnou stanici do Jihlavy k vystřízlivění.


Fotili se u ničení dopravní značky

V neděli 7. července asi hodinu po půlnoci bylo na tísňovou linku městské policie oznámeno, že tři mladíci právě ničí dopravní značku na kruhovém objezdu v ulici Velkomeziříčská a zároveň se u ní fotí. Na místo byla ihned vyslána hlídka strážníků, která všechny tři 24leté mladíky z Třebíče zajistila. Celá věc byla z důvodů výše škody předána příslušnému správnímu orgánu k dořešení.