Červenec 2020

Červenec 2020
  • Oku kamery neunikli

V úterý 21. července dopoledne přijali strážníci informaci o tom, že na parkovišti před supermarketem na ul. Znojemská, někdo vybírá peníze. Místo bylo okamžitě monitorováno městským kamerovým dohledovým systémem, který zjistil dvě podezřelé osoby, muže a ženu, kteří lákali od občanů finanční hotovost. Tyto osoby rumunské národnosti, se před strážníky pokusili ujet. Podezřelé vozidlo bylo zastaveno a následně bylo zjištěno, že 17letý mladík ve vozidle, je osobou hledanou. Na místě byla celá záležitost předána Policii ČR.

  • Opilý cyklista

Ve čtvrtek 23. července v noci si obsluha městského kamerového dohledového systému všimla podnapilého cyklisty. 33letý muž ze Starče, kličkoval po lávce v ul. Soukenická, směrem na Karlovo nám. Dechovou zkouškou bylo prokázáno 1,87 promile alkoholu v dechu. Celá záležitost byla předána příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

  • Lezli po lešení, před strážníky chtěli utéct

Ve čtvrtek 9. července večer spatřila obsluha městského kamerového dohledového systému skupinu osob na ul. L. Pokorného. Dva mladíci ve věku 20 a 22 let, oba z Třebíče, lezli po lešení umístěném na jednom z domů. Po příjezdu strážníků na místo se celá skupina dala na útěk.  Mladí muži se před strážníky schovali mezi zaparkované automobily za hotelem na Karově nám. Tam je strážníci našli a zadrželi je. Oběma byla uložena pokuta příkazem na místě.

  • Rušení nočního klidu

Během uplynulého víkendu řešili strážníci městské policie osm případů rušení nočního klidu. Ve většině případů postačila k nápravě domluva. V těchto letních dnech se slavilo a popíjelo venku na zahradách i předzahrádkách restaurací. Po upozornění byla vždy hudba ztišena, nebo úplně vypnuta.

  • Osoby bez domova, zas a znovu

Oteplilo se, bezdomovci v Třebíči popíjejí, budí veřejné pohoršení, obtěžují. Strážníci i asistenti prevence kriminality, několikrát denně komunikují s osobami, které se rozhodli strávit svůj život na ulici. Opakovaně je vykazují z míst, kde se chovají nevhodně. Uložení pokuty je v tomto případě neefektivní, proto se je snažíme přesunout do míst, kde budou co možná nejméně „na očích."

  • Chtěl ukončit svůj život

V neděli 5. července ráno bylo na linku tísňového volání oznámeno starším mužem, že kamarád se rozhodl ukončit svůj život a snědl prášky. Bydliště sebevraha nebylo známo, ale z dostupných informačních systémů byl zjištěn muž, který by mohl získaným informacím odpovídat. Po příjezdu na ul. Řípovská, se strážníci dotloukli a dozvonili na 64letého muže, který jim sdělil, že opravdu snědl balení prášků a zapil to alkoholem. Na místo byla okamžitě přivolána rychlá záchranná služba, která si muže převzala do své péče.