Červen 2024

Červen 2024

Zraněná opilá žena předána záchranářům

V pondělí 10. června v odpoledních hodinách bylo na služebnu městské policie oznámeno, že ve vchodě domu na ulici Čeloudova leží na zemi podnapilá žena. Na místě strážníci zjistili, že jde o 76letou ženu z Třebíče, která je navíc zraněná na hlavě. Proto byla ihned přivolána rychlá záchranná služba, která si ženu převzala k dalšímu ošetření.    


Krádež v supermarketu

V pondělí 10. června ve večerních hodinách telefonicky oznámila zaměstnankyně supermarketu na Komenského náměstí v Třebíči, že právě došlo k odcizení zboží mužem, který prošel kolem pokladen bez zaplacení. Zároveň oznamovatelka popsala vzhled muže a uvedla směr, kterým z prodejny odešel. Dle záznamů městského kamerového dohledového systému bylo zjištěno, že muž po opuštění prodejny prošel Jihlavskou bránou na Karlovo náměstí a aktuálně se pohybuje na nábřeží. Na místo byla ihned vyslána hlídka, která podezřelého 31letého muže z Vladislavi kontaktovala. Muž se ke krádeži džusu a energetického nápoje strážníkům doznal, proto byla věc předána příslušnému správnímu orgánu k dořešení.     


Strážníci řeší nález dokladů cizince

V úterý 11. června ve večerních hodinách při kontrolní činnosti v prostorách vlakového nádraží kontaktovala strážníky zaměstnankyně Českých drah, která nalezla v prostoru nástupiště doklady. Jelikož se jednalo o doklady 52letého muže, občana Moldavska, byl kontaktován Odbor cizinecké policie v Jihlavě a koordinátorka komunity cizinců. Pokud se podaří zjistit informace o adrese místa pobytu, předají strážníci doklady přímo jejich majiteli. V opačném případě budou doklady předány na příslušné instituce, které doklady vydaly.

 

Senior naboural na parkovišti několik vozidel a odjel přes chodník

Ve čtvrtek 20. června v poledne si obsluha městského kamerového dohledového systému všimla vozidla Opel Tigra, které se pokouší odjet z parkoviště na ul. Nádraží nad nemocnicí. Řidič vozidla, 74letý muž z Třebíče, při pokusu o vycouvání opakovaně naboural do několika vozidel. Jelikož se mu vycouvat nepodařilo, rozhodl se parkoviště opustit přes chodník a dále pokračoval ulicí Sportovní. Za vozidlem byla ihned vyslána hlídka strážníků, která řidiče zastavila v křižovatce ulic Rafaelova a Sportovní. U řidiče byla provedena orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu, která byla negativní. Vzhledem k tomu, že řidič odjel od způsobené dopravní nehody, byla přivolána hlídka dopravní policie, která si záležitost převzala k dořešení.

 

Pohřešovanou dívku vypátraly kamery

Ve čtvrtek 20. června ve večerních hodinách obdržela městská policie informaci o vyhlášeném pátrání po 13leté dívce z Třebíče. Informace s popisem osoby byla ihned předána operátorům městského kamerového dohledového systému a hlídkám v terénu. Operátoři kamerového systému asi po hodině spatřili dívku odpovídající popisu v prostoru Karlova náměstí. Strážníci na místě dívku ztotožnili a bylo potvrzeno, že se jedná o pohřešovanou osobu, kterou předali na obvodní oddělení Policie ČR.

 

Strážníci řešili domácí násilí

V neděli 23. června v odpoledních hodinách oznámila 34letá žena z Třebíče, že ze strany jejího partnera právě dochází k domácímu násilí. Na místě žena hlídce sdělila, že dnes došlo k hádce, při které 32letý přítel poškodil vchodové dveře. Dále uvedla, že u nich dochází k častému fyzickému napadání a hádkám, kterým jsou přítomny dvě děti, žijící ve společné domácnosti. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která si celou záležitost převzala k dořešení.