Červen 2023

Červen 2023
 • Agresivní cizinec v restauraci

V neděli 25. června večer bylo na tísňovou linku oznámeno, že se v restauraci Na Hvězdě nachází agresivní podnapilý muž, který obtěžuje hosty a kope do židlí. Na místě strážníci zjistili, že se jedná o 38letého muže ukrajinské národnosti. U cizince byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol s pozitivním výsledkem 3,04 promile. Vzhledem k tomu, že muž odmítl na výzvu strážníka prokázat svoji totožnost, byl předveden ke zjištění totožnosti a dalšímu šetření na obvodní oddělení Policie ČR Třebíč.

 • Zraněný opilý muž předán zdravotníkům

V neděli 25. června po půlnoci přijali strážníci oznámení, že se na ulici Kofránkova pohybuje zraněný muž, který je pravděpodobně pod vlivem alkoholu. Na místo ihned vyjela hlídka, která zjistila, že se jedná o 33letého muže z Třebíče, který má několik krvavých ran na hlavě a zranění vyžaduje lékařské ošetření. Strážníci poskytli zraněnému první pomoc a přivolali mu rychlou záchrannou službu. Provedenou dechovou zkouškou s pozitivním výsledkem bylo naměřeno 2,88 promile alkoholu. Po příjezdu rychlé záchranné služby byl muž předán zdravotníkům k dalšímu lékařskému ošetření

 • Noční oslavu ukončila hlídka strážníků

Během uplynulého víkendu řešili strážníci na základě stížností občanů hned několik případů rušení nočního klidu. Hned z pátku na sobotu 25. června byla vyslána hlídka strážníků na Švabinského ulici do Domu zahrádkářů, kde se dle oznámení koná akce, při které dochází k rušení nočního klidu. Na místě bylo zjištěno, že jde o rodinnou oslavu s hlasitou hudbou. Osoby byly na místě poučeny a oslava byla za přítomnosti strážníků ukončena.

 • Strážníci zadrželi hledanou osobu

V pátek 16. června v nočních hodinách spatřila hlídka strážníků na Vltavínské ulici muže, který odpovídal popisu hledané osoby. Proto byl zastaven a vyzván k prokázání totožnosti. Na místě bylo zjištěno, že se jedná skutečně o hledaného 29letého muže z Třebíče, který byl v pátrání od 5. června 2023. Na místo byla přivolána hlídka obvodního oddělení Policie ČR Třebíč, která si muže od strážníků převzala.

 • Agresivní muž převezen na záchytku

V úterý 13. června večer přijali strážníci na tísňovou linku oznámení muže, který se nachází se svými dětmi a přítelkyní u rampy na autobusovém nádraží na Komenského náměstí a je jim agresivně vyhrožováno opilým mužem. Na místo byla ihned vyslána hlídka, která nejprve použila vůči 42letému muži z Třebíče zákonnou výzvu, aby zabránila fyzickému napadnutí přítomných osob. Z důvodu neuposlechnutí výzvy a stupňující se agresivity i vůči zasahujícím strážníkům bylo použito mírných donucovacích prostředků a přiložena služební pouta. Orientační dechovou zkouškou s pozitivním výsledkem mu bylo naměřeno 3,01 promile alkoholu v dechu. Po lékařském vyšetření byl převezen do Protialkoholní záchytné stanice v Jihlavě.

 • Strážníci poskytli první pomoc

V pondělí 12. června odpoledne spatřila hlídka strážníků 30letou ženu, která i se svou dvouletou dcerou upadla na chodníku na ul. Přerovského. Obě si při pádu způsobily lehčí zranění, které strážníci na místě ošetřili.

 • Strážníci pomohli staršímu muži

V neděli 11. června večer přijali strážníci žádost o pomoc z domu s pečovatelskou službou na ul. Vltavínská, kde upadl 86letý muž a nemůže vstát. Strážníci jej zvedli a uložili do postele. Lékařské ošetření naštěstí nebylo nutné.

 • Obtěžoval na parkovišti

V neděli 11. června večer přijali strážníci informaci o tom, že na parkovišti u hypermarketu na ulici Znojemská se pohybuje muž, který žebrá peníze. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o 30letého muže z Prostějova. Ten byl řádně poučen o svém protiprávním jednání, které mu však strážníci neprokázali. Dle jeho sdělení si pouze povídal s kolemjdoucími. Proto prosíme veřejnost, aby byla ostražitá při komunikaci s neznámými osobami.

 • Pil na zakázaném místě

V sobotu 10. června přijali strážníci informaci o tom, že v ulici Oldřichova konzumují alkoholické nápoje tři muži. Strážníci na místě za opakované porušování vyhlášky o zákazu konzumace alkoholu na veřejnosti uložili pokutu příkazem na místě 68letému muži z Opatova. Ostatní byli z místa vykázáni.

 • Strážníci pomohli mladé ženě

V pondělí 5. června odpoledne přijali strážníci informaci o tom, že v ulici Polanka mezi vozidly leží 22letá žena z Třebíče. Z důvodu možného ohrožení života byla okamžitě na místo vyslána hlídka strážníků. Následně byla předána do rukou zdravotníků. Po ošetření si ji do péče převzal otec.

 • Pohřešovaná dívka předána Policii ČR

V pondělí 5. června přijala městská policie žádost od Policie ČR o pomoc při pátrání po pohřešované 13leté dívce z Třebíčska. Její popis a informace o místě, kde byla naposled spatřena, byla předána všem hlídkám v terénu i obsluze městského kamerového dohledového systému. Během pár minut byla dívka odpovídající popisu spatřena operátorem kamerového systému v centru města na Karlově náměstí. Pohřešovaná dívka byla předána policistům.