Březen 2023

Březen 2023
  • Řídil pod vlivem alkoholu

V sobotu 25. března si brzy ráno obsluha městského kamerového dohledového systému všimla podezřelého pohybu u jednoho ze zaparkovaných vozidel v ul. Nádražní. Na místě pro řidiče se střídalo několik mužů, kteří předtím popíjeli v jedné z místních provozoven. Nakonec se jeden z nich, 24letý muž z Třebíče, s vozidlem rozjel. Strážníci jej zastavili v ul. Jungmannova. Mladík odmítl provést dechovou zkoušku. Pro podezření ze spáchání trestného činu byla celá záležitost na místě předána policistům.

  • 17letý mladík bez řidičáku

V sobotu 25. března odpoledne přijali strážníci informaci o tom, že na Karlově náměstí došlo k dopravní nehodě. Na místě byl zjištěn 17letý mladík z Třebíče, který řídil vozidlo bez řidičského oprávnění a naboural do dopravní značky. Celá záležitost byla na místě předána kolegům z dopravního inspektorátu Policie ČR k dořešení.

  • Během víkendu strážníci pětkrát navštívili záchytku v Jihlavě

V pátek 24. března dopoledne odvezli strážníci k vystřízlivění do protialkoholní stanice hned dva muže. Prvního, 55letého muže z Vícenic u Náměště nad Oslavou, si všimla obsluha městského kamerového dohledového systému v ul. Soukopova. Pro jeho opilost nebylo možno provést dechovou zkoušku. O několik desítek minut později přijali strážníci informaci o tom, že v ul. Arbesova leží další podnapilý muž. Ani ten, 35letý muž z Třebíče, nebyl schopen provést dechovou zkoušku. V noci v sobotu 25. března přijali strážníci informaci o tom, že v baru na Tichém náměstí dochází k napadání hostů podnapilým mužem. Ten byl spatřen operátorem městského kamerového dohledového systému, jak z místa utíká. Strážníci 31letého muže z Petrovic zadrželi v Jihlavské bráně. I on byl po provedení dechové zkoušky s pozitivním výsledkem 2,37 promile alkoholu v dechu, převezen do protialkoholní záchytné stanice k vystřízlivění. V neděli 26. března odpoledne byl na záchytku převezen i byl 74letý muž z Třebíče, který ležel u parkoviště na Komenského náměstí. Dechovou zkouškou bylo prokázáno 2,05 promile alkoholu v dechu.

  • Teplé počasí zvalo k popíjení

V pondělí 20. března večer přijali strážníci informaci o tom, že na ul. Nádražní upadl zřejmě podnapilý muž. Na místě zjistili 62letého muže z Třebíče, u kterého byla provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem 2,75 promile alkoholu v dechu. Po vyslovení lékařského souhlasu byl agresivní muž převezen do Protialkoholní záchytné stanice v Jihlavě.

  • Pachatele loupežného přepadení chytli strážníci

Včera 14. března večer přijala městská policie informaci o tom, že v prostoru nástupiště vlakového nádraží došlo k přepadení a okradení 31letého muže z Třebíče. Strážníci okamžitě po příjezdu na místo začali propátrávat okolí a v křižovatce ul. Znojemská, Nádražní zadrželi podezřelého 31letého muže ze Želetavy. Pachatel se k napadení i odcizení mobilního telefonu na místě doznal. Pro podezření ze spáchání trestného činu byla celá záležitost na místě předána policistům.

  • Chtěli se vyspat v kontejneru na papír

V pátek 10. března v noci si obsluha městského kamerového dohledového systému všimla dvou mužů, kteří lezli do kontejneru na papír v ul. Janouškova. Strážníci na místě zjistili 31letého muže z Luk nad Jihlavou a 40letého muže ze Žďáru nad Sázavou. Oba muž byli z místa vykázáni.

  • Kamery v noci nespí

Ve čtvrtek 9. března v noci si obsluha městského kamerového dohledového systému všimla podezřelého jednání dvou mužů, ve věku 25 a 26 let, z Třebíče. Svoje protiprávní jednání začali na náměstí Rabína Ingbera, kde převrhli popelnici, otevřeli kryt nádrže jednoho ze zaparkovaných vozidel a následně pokračovali v ul. Blahoslavova, kde převrhli kontejner, ve kterém se ukládá zimní posyp. Oba muži se k výše uvedenému jednání na místě doznali. Za toto protiprávní jednání jim byly uloženy pokuty příkazem na místě. Nepořádek, který způsobili, na místě uklidili.

  • Převezli jej na záchytku

V úterý 7. března dopoledne spatřili strážníci 52letého muže z Babic, který ležel v centru města na chodníku a nebyl schopen samostatného pohybu. Pro jeho opilost nebylo možno provést dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu v dechu. Po vyslovení lékařského souhlasu byl převezen na Protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy.

  • Močil přímo na náměstí

V úterý 7. března večer si obsluha městského kamerového dohledového systému všimla 21letého mladíka, který močil přímo na Karlově náměstí na dveře jedné z provozoven. Za toto protiprávní jednání mu byla uložena pokuta příkazem na místě.