Na následujících řádcích uvádíme některé příklady poděkování občanů strážníkům naší městské policie. Oblasti, ve kterých strážníci pomáhají, je široká, od záchrany životů, poskytování první pomoci, záchraně majetku, až po obyčejnou pomoc v nouzi nebo lidským přístupem v nepříjemných situacích. 

Dobrý den,

moc bych chtěl touto cestou poděkovat vašim dvěma strážníkům kteří vycházeli z budovy bývalého Okresního Úřadu za jejich ochotu a pomoc při startování auta ve frekventované křižovatce. Ani jsem si nestačil zapsat jejich čísla, nebo jména. Ještě jednou jim touto cestou děkuji. Je vidět že MP v tomto městě je opravdu pro lidi.
M.N.

 

Vážený pane řediteli,

rád bych poděkoval strážníkům Městské policie Třebíč, kteří včerejšího dne pohlídali mé auto, když jsem svojí nepozorností nezavřel okénko spolujezdce a odešel. Procházející strážník v civilu nahlásil otevřené okénko u mého auta, když se vracel domů z práce. Další dva strážníci hned přijeli, kontaktovali mě, a počkali, než jsem dorazil zpět.
Díky tomuto přístupu jsem nepřišel o auto ani nebyl vykraden.
Ještě jednou děkuji za ochotu a vstřícnost.
V.S.


Dobrý den, chtěl bych Vám jménem TJ Sokol Třebíč poděkovat za spolupráci při organizaci sobotního odpoledne.  Musím a hlavně chci touto cestou poděkovat za velice profesionální a lidský přístup strážníků městské policie ke všem našim velkým i malým návštěvníkům.

Děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

 

Dobrý den,

chtěl bych poděkovat strážníkům Městské policie Třebíč za rychlý a profesionální zákrok v pátek kolem 14:30 při záchraně života mladého muže, který přelezl zábradlí na borovinském železničním mostě a chtěl ukončit svůj život. Díky včasnému zásahu se strážníkům podařilo dát mu druhou šanci do života.

Obě hlídky i operátor si zaslouží poděkování a odměnu.

Děkuji.

O.Š.

 

Dobrý den, rád bych se Vám svěřil s mým včerejším zážitkem, a to pro nás velmi osobním. Je mi šedesát pět let, jezdím poměrně hodně. Předesílám, že nikdy jsem neměl s policisty ať  České policie, tak s městskými strážníky, žádné negativní zkušenosti. Dvě drobné pokuty v rozmezí dvaceti pěti let - ale po zásluze. Vážím si jejich, někdy hodně náročné práce, ale bylo to pro mne jaksi samozřejmé, že z titulu své funkce a pracovního zařazení "pomáhají a chrání". Včera, tj. v pátek 25. 11.2016, jsem však měl osobní zážitek ze setkání se dvěma strážníky z Městské policie v Třebíči. Jeli jsme na pohřeb bratra mé manželky do rozlučkové síně u Nového hřbitova v Třebíči. Do Třebíče to máme přes osmdesát kilometrů. Zdržela nás objížďka u Vladislavi a trochu jsme se vinou bloudění a další objížďky přímo ve městě dostali do časové tísně. Zbývalo asi dvanáct minut do obřadu. Nebyl už čas vyhledávat trasu v navigaci. Ochotná paní nám na Karlově náměstí ukázala cestu. Jenže trochu špatně. Pravděpodobně jsme asi nějak na náměstí i zazmatkovali, že si nás všimli strážníci místní městské policie a na konci náměstí nás zřejmě nějaký pro přestupek zastavili. Většinou to bývá nemilé setkání pro řidiče, tentokrát to pro nás byla nečekaná záchrana. Vysvětlili jsme jim náš problém. Protože už do obřadu chybělo deset minut, nebyl čas na velké vysvětlování trasy. Neznám Třebíč a neměl jsem ani představu, kde je Nový hřbitov. Tito dva pánové nám jen nabídli, ať jedeme za nimi a provedli nás Třebíčí až ke smuteční síni. Obřad se pozdržel a na poslední chvíli jsme to stihli. V rychlosti jsem jim sice poděkoval, což potom ještě udělal i náš syn. Ani nevím, proč nás původně zastavovali. Možná jsem něco v tom stresu udělal špatně. Manželka zase tvrdí, že to tak asi mělo být. Potřebuješ v nouzi pomoc a pomoc přijde. Proto se tam objevili. Chtěl bych jim touto cestou vyjádřit ještě dodatečně náš dík. Ani neznám jejich jména. Prosím, předejte jim naše poděkování. Četl jsem na Vašich stránkách "Etický kodex strážníka Městské policie v Třebíči". Tito pánové, k našemu štěstí, druhý bod tohoto kodexu – vykonáváme svou práci s největší možnou mírou slušnosti, ochoty, přívětivosti a porozumění - dokonale naplnili. Ještě jednou jim s manželkou děkujeme za tento velmi lidský čin a porozumění, které vůči nám, v pro nás velmi smutné situaci, projevili.

J.K.

 

Vážený pane řediteli

závody Běh noční Třebíčí, máme za sebou. Za jejich úspěšné zvládnutí vděčíme i Vám. Děkujeme. Bez zajištění dopravního provozu strážníky by takovouto akci nebylo možné vůbec realizovat. Ještě jednou děkujeme za Vaši velkorysost a nezištnou pomoc.

S pozdravem a přáním všeho dobrého

T.N.

 

Vážený pane starosto,

 na přelomu minulého roku jsme v obci řešili umístění pejska do útulku.  Chtěla bych moc poděkovat řediteli městské policie, za velice vstřícné jednání, flexibilitu a ochotu přijmou pejska do Vašeho útulku. I když jsme problém řešili mezi vánočními svátky, kdy má mnoho lidí dovolenou, (případně už se jim nechce dělat, protože se blíží konec roku), pan ředitel fungoval na 100 % a velice ochotně, kdy nám pomohl vyřešit náš problém. Zaměstnanci útulku se chovali velice pozitivně a profesionálně. O pejska bylo vzorně postaráno. Sama jako pejskařka jsem byla velice mile překvapena nádhernými prostorami útulku, čistotou a především profesionálním jednáním. Chtěla bych Vám poděkovat a zároveň poblahopřát, že v dnešní době máte opravdu ty správné lidi na svém místě a navíc jsou to lidé, kteří svoji práci dělají srdcem a na vysoké úrovni. Počínaje panem Prvákem konče zaměstnanci útulku.

S pozdravem, úctou a velkým poděkováním

 S.N.

 

Dobrý den,

 chtěla bych touto cestou poděkovat Vašemu městskému strážníkovi, služební číslo XX. V pondělí jsem se dostala do nepříjemné situace a to vlastní vinou. Byla jsem velmi mile překvapena nad jeho profesionálním, ale hlavně lidským chováním. Celou situaci mi pomohl vyřešit.  V dnešní době se moc nesetkáváme s podobně jednajícími lidmi, proto bych velmi ocenila, kdyby nadřízený tohoto strážníka toto zohlednil.

 Děkuji.

 S přáním pěkného dne

 R.H.

 

Vážený pane řediteli,

dovolte mi, abych Vám jménem celého kolektivu naší MŠ i dětí, poděkovala za výbornou spolupráci v průběhu celého školního roku. Strážníci městské policie se zúčastnili akce v MŠ“ „Odpoledne na dvou kolech“, kde nejen pomáhali zabezpečit bezpečnost dětí, ale aktivně se zapojili do činností s dětmi. Velký dík patří také za možnost využít pro děti v MŠ vaše preventivní programy. I přes časové a pracovní vytížení k nám dorazili také strážníci se služebním vozidlem. Programy jsou dětmi přijímány s velkým zájmem a nadšením.

Přeji Vám i Vašim kolegům/kolegyním krásné léto, pohodovou dovolenou a málo problematických situací ve službě.

S přáním pěkného dne

R.Š.

 

 

Dobrý den, pane řediteli,

jmenuji se P. Z.  Jsem ten, který Vám psal :

"Mám sousedku p. XY.  Svého psa nechává doma zavřeného. Její pes zoufale naříká.  Slyším to i já, ve svém bytě. Vadí mi to.  Obtěžuje mě to.“ Vaši podřízení ve večerních hodinách s p. XY promluvili. Jejich domluva byla ÚČINNÁ. Tak účinná, že od té doby ve svém bytě naříkání cizího psa poslouchat NEMUSÍM.  

Děkuji Vám. I jménem ostatních sousedů v našem domě.   I jim kňučení cizího psa vadilo.

P.Z.

 

Dobrý den pane řediteli,

při mé pravidelné projížďce na kole, jsem dnes cca v 9.h. potkal hlídku městské police v Lorenzových sadech, jak prováděla preventivní hlídkovou činnost, v této části, dá se říci odlehlé lokality našeho města. Chtěl bych Vám tímto velmi poděkovat, že takové preventivní akce nebo možná pro vás jako policii denní rutinu děláte. Moc si toho jako občan tohoto města vážím a ne jenom já. Vím, že děláte takové to "pochůzky" i v jiných odlehlých částech města, takže na závěr jen ještě jednou prosté DĚKUJI. Prosím, aby jste hlídce za nás občany poděkoval, že tak koná ….a můžete vlastně poděkovat  celému týmu

Děkuji a s pozdravem

P.D.

 

Vážený pane místostarosto,

chtěla bych Vaším prostřednictvím vyjádřit poděkování městské policii, jejíž zaměstnanci mi v pondělí a úterý tento týden už jako mnohokrát pomohli v řešení vypjaté a kritické situace. K vysvětlení potřeby jejich časté pomoci uvádím, že jsem pověřená veřejným opatrovnictvím, tzn. mou klientelou jsou osoby, které nemají nikoho blízkého, kdo by opatrovnictví vykonával, případně je jejich nemoc takového charakteru, že je rodina nezvládá, nejčastěji schizofrenici (paranoidní), někdy v kombinaci s alkoholem, psychotickými poruchami apod. V těchto situacích velice oceňuji, že přístup zaměstnanců policie a asistentů prevence kriminality je hluboce lidský, represivní pouze v krajních případech, i přesto, že na našem oddělení pomáhají nejen s těmito lidmi psychicky nemocnými, ale i například kurátorce s osobami bez domova, případně s kriminální minulostí. S tímto přístupem mi také v pondělí, jako už celkem pravidelně, pomáhali asistenti prevence kriminality s problematickou klientkou. Tuto klientku potřebuji často zklidnit po dobu, kdy s ní musím vyřídit nutné formality a předání peněz, protože se její stav zhoršuje. Při poslední návštěvě u psychiatričky byl již domlouván převoz do psychiatrické nemocnice, klientka však utekla. Protože toto pondělí byl její stav nezvladatelný, pomohli mi zaměstnanci na služebně MP zajistit záchrannouslužbu, protože bylo lékařem záchranné služby rozhodnuto o jejím převozu, čemuž se klientka bránila. Další den jsme museli řešit domácí zvířátka, která klientka, i přes zákaz, chovala na ubytovně. Ředitel městské policie zkoordinoval odchyt zaměstnanci útulku za mé přítomnosti a i přes komplikace a opakování pokusů se odchyt a převoz nakonec podařil.  Protože ochota a schopnost pomoci je a vždy byla skutečně nadstandartní, zvolila jsem tuto cestu k přetlumočení poděkování „našim“ asistentům prevence kriminality, ale i strážníkům a zaměstnancům útulku v čele s ředitelem městské policie. 

Děkuji a přeji krásný den

M.V.