Září 2022

Září 2022
  • Muž usnul na schodech, pokusili se ho okrást

V neděli 4. září v noci spatřila obsluha městského kamerového dohledového systému ležícího, podnapilého muže na schodech lékárny v ulici B. Václavka. Kolemjdoucí 33letá žena Třebíče mu odcizila pravděpodobně cigarety a následně mu z druhé kapsy odcizil mobilní telefon, 31letý muž z Třebíče, který šel s výše uvedenou ženou. Strážníci podezřelou dvojici zastavili v ul. Hlavova a pro podezření ze spáchání trestného činu je na místě předali policistům.

  • Strhnul poutače

V neděli 4. září brzy ráno spatřila obsluha městského kamerového dohledového systému 34letého muže z Třebíče, který strhával bannery z plotu v ul. Soukenická, další banner se pokusil strhnout ze střechy domu v téže ulicie. Strážníci jej na místě zadrželi a celou záležitost předali příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

  • Asistent prevence kriminality situaci nepodcenil

V pátek 2. září ráno spatřil asistent prevence kriminality opilého bezdomovce, ležícího v horní části parkoviště Komenského nám. Strážníci na místě zjistili, jim dobře známého 74letého muže. Tentokrát však za jeho zdravotní situaci nemohl alkohol, muž byl podchlazen a nebyl schopen pohybu. Na místo byla okamžitě přivolána rychlá záchranná služba, která si jej převzala k ošetření.

  • Ukradl reprák, daleko neutekl

Ve čtvrtek 1. září večer přijali strážníci informaci o tom, že z předzahrádky provozovny na Havlíčkově nábř. někdo ukradl červený reproduktor. Bystré oko obsluhy městského kamerového dohledového systému spatřilo podezřelého muže, který nesl zmiňovaný reproduktor v Jihlavské bráně. Tam jej zastavili strážníci, pachatelem byl 30letý muž ze Želetavy, který se ke krádeži doznal. Za toto protiprávní jednání mu byla uložena pokuta příkazem na místě a reproduktor byl vrácen majiteli.