Listopad 2022

Listopad 2022
  • Pohřešovaná žena předána policistům

Včera 28. listopadu odpoledne přijali strážníci žádost o součinnost od Policie ČR, při hledání pohřešované 42leté ženy z Přibyslavic, která se měla pohybovat ve vozidle Ford Fusion, modré barvy. Strážníci, o několik desítek minut později, spatřili uvedené vozidlo v ul. Cyrilometodějská, kde jej zastavili. Řidičkou byla výše uvedená žena, u které bylo dechovou zkouškou prokázáno 3,41 promile alkoholu v dechu. Celá záležitost byla na místě předána policistům k dořešení.

  • Opilý řidič

V neděli 27. listopadu dopoledne si strážník v civilu všiml vozidla, jedoucího po ul. Hrotovická se pohybuje vozidlo, jehož řidič je zcela zjevně pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky. U 39letého muže cizí státní příslušnosti, který má trvalý pobyt v Zastávce, byla provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem 2,2 promile alkoholu v dechu. Pro podezření ze spáchání trestného činu, si celou záležitost na místě převzala Policie ČR.

  • Agresivní muž pod vlivem drog

V sobotu 26. listopadu večer přijali strážníci informaci o tom, že na vlakovém nádraží se pohybuje agresivní muž, který odmítá opustit prostor hlavní budovy. Strážníci na místě zjistili 30letého muže ze Želetavy. Přítomnost alkoholu v dechu nebyla prokázána, proto byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která zjistila intoxikaci jinými návykovými látkami. Mladík byl na místě předán do rukou zdravotníků a následně převezen do psychiatrické léčebny v Jihlavě.

  • Z kontejneru se pokusili odnést oblečení

Ve čtvrtek 24. listopadu v noci si obsluha městského kamerového dohledového systému všimla dvou mužů ve věku 30 a 28 let, kteří se z kontejneru na ul. Jelínkova, pokusili vytáhnout oblečení. Oba mladící shodně uvedli, že žijí na ulici a potřebují oblečení. Místo po sobě uklidili a ze strany strážníků byli poučeni, že se dopouští protiprávního jednání. Následně byli odkázáni na místa, kde si mohou oblečení legálně vyzvednout.

  •  Udělalo se jí špatně

 Ve čtvrtek 24. listopadu ráno spatřili strážníci 73letou ženu z Rouchovan v u. B. Václavka, které se zjevně udělalo špatně, začala kolabovat. Strážníci na místo okamžitě přivolali Rychlou záchrannou službu Kraje Vysočina a ženu předali do rukou záchranářů k ošetření.

  • Řidič pod vlivem alkoholu

V neděli 13. listopadu v noci spatřila obsluha městského kamerového dohledového systému muže, který se pohyboval zcela zjevně pod vlivem alkoholu v ul. Modřínová. Tento 36letý muž z Třebíče usedl do zaparkovaného vozidla a z místa odjížděl. Strážníci vozidlo zastavili v ul. Táborská. Orientační dechovou zkouškou bylo u řidiče zjištěno 2,67 promile alkoholu v dechu. Pro podezření ze spáchání trestného činu, byla celá záležitost na místě předána policistům.